czwartek 19 lipca 2018

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Turek ma panią wiceburmistrz! Burmistrz Antosik postawił na Joannę Misiak-Kędziorę

Turek ma panią wiceburmistrz! Burmistrz Antosik postawił na Joannę Misiak-Kędziorę - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Od wielu miesięcy mieszkańcy Turku zadawali sobie pytanie, kto obejmie stanowisko wiceburmistrza i stanie u boku Romualda Antosika zamiast Tadeusza Czerwińskiego. Odpowiedź poznaliśmy w środę 10 stycznia. Dziś (10 stycznia), w samo południe, w Urzędzie Miejskim w Turku odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nową wiceburmistrz.

Powołana wiceburmistrz nie będzie wcale postacią nową w gmachu Urzędu Miejskiego. Joanna Miasiak-Kędziora była do tej pory pracownikiem UM. 37-letnia turkowianka do tej pory pełniła funkcję Kierownika Wydziału Inżynierii Miejskiej. Czuwała więc nad takimi działaniami Wydziału, jak np. prowadzenie spraw z zakresu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, związanych z ochrona przyrody, środowiska, utrzymaniem zieleni, utrzymaniem i zarządzaniem drogami gminnymi i wewnętrznymi, organizacja selektywnej zbiórki odpadów komunalnych itd.

reklama

Nowa pani wiceburmistrz to rodowita turkowianka, mężatka z dwójką dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym ukończyła ekonomię o specjalności „Inwestycje i nieruchomości”. Ukończyła studia podyplomowe: „Rynek nieruchomości – wycena” na Uniwersytecie Łódzkim, oraz „Zarządzanie Gospodarką Odpadami” na Politechnice Łódzkiej. Ponadto ukończyła liczne kursy, m.in. w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zarządzania nieruchomościami, dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa i inne. Jest biegłym sądowym z zakresu rynku nieruchomości – zarządzania nieruchomościami, głównie dla Sądu Okręgowego w Kaliszu i w Poznaniu.

Od 1 czerwca 2015 r. była kierownikiem Wydziału Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Turku. W latach 2006-2015 pracowała w PGKiM Sp. z o.o. w Turku, na stanowiskach: specjalisty, a następnie kierownika Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, oraz Dyrektora ds. Technicznych.

Gwoli przypomnienia - z dniem 31 marca 2017 roku zastępca burmistrza ds. gospodarczych, Tadeusz Czerwiński, złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Tadeusz Czerwiński obejmował funkcję z-cy burmistrza od 14 lat. Przez ten czas odpowiedzialny był za sprawy związane z finansowaniem inwestycji, gospodarką komunalną i mieszkaniową.

materiał wideo z konferencji
http://www.turek.net.pl/telewizja/24090-turek-misiak-kedziora-nowym-wiceburmistrzem

Podobne artykuły

Turek: Mamy ponad 14 mln zł na odwiert geotermalny

Turek: Mamy ponad 14 mln zł na odwiert geotermalny

13 lip.
Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w...

Turek: Pieniądze na odwiert geotermalny w planach...

12 lip.
Turek: Miasto wybudowało mieszkania socjalne

Turek: Miasto wybudowało mieszkania socjalne

10 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama