poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

"Tydzień Języka Ojczystego" w Szkole Podstawowej Nr 5

 

W dniach 6 -9 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku trwał „Tydzień Języka Ojczystego”, podczas którego do klas zawitały ortograficzne wróżki. Przedsięwzięcie miało na celu uczenie się języka polskiego poprzez działanie, doświadczenie i zabawę a także wykorzystanie przez uczniów posiadanych umiejętności w praktyce.

Nauczycielki języka polskiego: Ewa Kordzińska, Emilia Wyrwa i Izabela Matusiak opracowały i przygotowały w formie zabaw językowych zadania dla poszczególnych zespołów klasowych, były to m.in. :

1.zagadki językowe – quiz,
2.”W krainie języka polskiego” – mapy mentalne z zakresu ortografii, gramatyki ,literatury,
3.”Poezja znana i nieznana” – wystawa,
4.”Potyczki słowne” – zabawa w ukryte słowa,
5.”Poszukiwacze błędów”,
6.”Ortografiolandia” – dyktando ortograficzne,
7.sonda na temat poprawności językowej,
8.zabawa w kalambury,
9.”Wieczór z filmem”.

reklama

W zadaniach z każdej klasy siódmej, drugiej i trzeciej gimnazjalnej uczestniczyła wybrana reprezentacja (inna każdego dnia),reszta dopingowała swoje koleżanki i kolegów. W rozgrywkach międzyklasowych największą wiedzą polonistyczną wykazały się klasy:2d,3b,7c – gratulujemy!

„Tydzień Języka Ojczystego” był okazją do nauki poprzez wspólną zabawę, lecz również formą poszerzenia wiedzy o języku ojczystym, o którego poprawność wszyscy powinniśmy dbać na co dzień, nie tylko na lekcjach języka polskiego.

mateirał nadesłany

reklama


 

Podobne artykuły

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

Turek: Szczęśliwej drogi, absolwencie, już czas...

26 czerw.
Gimnazjaliści na pikniku

Gimnazjaliści na pikniku

15 czerw.
Gimnazjaliści z

Gimnazjaliści z "Piątki" na biwaku w ramach kampanii...

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama