poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Rondo na Uniejowskiej i Niepodległości. Turkowianie zapoznali się z planami na krajową 72

Rondo na Uniejowskiej i Niepodległości. Turkowianie zapoznali się z planami na krajową 72 - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Uniejowskiej i Niepodległości w Turku oraz przebudowę ul. Uniejowskiej na odcinku 700 metrów. W planach jest też m.in. ścieżka pieszo-rowerowa oraz sygnalizacja świetlna. Ze szczegółami planowanej inwestycji turkowianie mogli zapoznać się wczoraj, 10 kwietnia, w klubie Barbórka, dokąd na zaproszenie burmistrza Romualda Antosika przybyli przedstawiciele GDDKiA oraz biura projektowego KFG S.K.

Koncepcję przebudowy 700 metrów ul. Uniejowskiej omówił Filip Grzelak, główny projektant. Zakres prac ma obejmować m.in.: przebudowę skrzyżowania ulic Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości na rondo, budowę sygnalizacji świetlnej i pasów do lewoskrętów na skrzyżowaniu ulic Uniejowska, Armii Krajowej i Nowej, budowę dróg obsługowych w ul. Niepodległości, przebudowę i uzupełnienie chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych, oraz przebudowę zjazdów.

reklama

Na zebraniu obecni byli radni miejscy wraz z radnym Andrzejem Perlińskim, który wielokrotnie zgłaszał problemy w komunikacją i bezpieczeństwem w tej części miasta.

Przybyli na spotkanie turkowianie dopytywali się o szczegóły przedsięwzięcia. Wszyscy zainteresowani mogą do końca tego tygodnia zapoznać się z projektem w Urzędzie Miejskim w Turku.

md

Podobne artykuły

Wymysłów: Zderzyli się pod Tuliszkowem....

Wymysłów: Zderzyli się pod Tuliszkowem. Kierujący...

8 st.
Bus uderzył w TIRa. 5 młodych sportsmenek...

Bus uderzył w TIRa. 5 młodych sportsmenek...

23-11-2017
Wideo: 2 dzieci i 2 dorosłych poszkodowanych w...

Wideo: 2 dzieci i 2 dorosłych poszkodowanych w...

26-06-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama