sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów
 

12 kwietnia 2018 r., odbyło się przekazanie placów pod przebudowę dróg wewnętrznych na ul. Dąbrowskiego i przy ul. Legionów Polskich. Oba przedsięwzięcia są uzupełnieniem trwającej inwestycji przy ul. 650-lecia, za Policją.

Przy ul. Legionów polskich przebudowana zostanie droga wewnętrzna, dojazdowa do garaży, w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Odcinek ma długość ok. 90 m. Aktualnie to miejsce częściowo utwardzone płytami betonowymi, a częściowo to grunt i trawa. Po deszczach stoją tutaj wielkie kałuże. To się zmieni do połowy września tego roku. Droga zostanie utwardzona kostką brukową betonową, wykonane zostaną: jezdnia, chodnik i miejsca postojowe. Ponadto wybudowane zostaną kanalizacja deszczowa i oświetlenie oraz zagospodarowana zieleń. Prace budowlane mają kosztować 490 tys. zł

reklama

Kolejny odcinek drogi wewnętrznej wybudowany zostanie na ul. Dąbrowskiego. Będzie to kontynuacja wcześniejszej przebudowy ulicy w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Tym razem przebudowana zostanie na tym odcinku cała ulica, do biura obsługi mieszkańców w budynku PGKiM Sp. z o.o. Na odcinku długości ok. 80 m położona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnie jezdni, chodnika i miejsc postojowych z kostki brukowej betonowej. Do tego zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne i zagospodarowana zieleń. Przedsięwzięcie w cenie 411 tys. zł. ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku.

W wyniku przetargu, wykonawcą obu inwestycji jest przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Turku.

Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia mogące wyniknąć z prowadzonych prac budowlanych i prosimy o wyrozumiałość na czas trwania inwestycji.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

z wczoraj
Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama