poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów
 

12 kwietnia 2018 r., odbyło się przekazanie placów pod przebudowę dróg wewnętrznych na ul. Dąbrowskiego i przy ul. Legionów Polskich. Oba przedsięwzięcia są uzupełnieniem trwającej inwestycji przy ul. 650-lecia, za Policją.

Przy ul. Legionów polskich przebudowana zostanie droga wewnętrzna, dojazdowa do garaży, w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Odcinek ma długość ok. 90 m. Aktualnie to miejsce częściowo utwardzone płytami betonowymi, a częściowo to grunt i trawa. Po deszczach stoją tutaj wielkie kałuże. To się zmieni do połowy września tego roku. Droga zostanie utwardzona kostką brukową betonową, wykonane zostaną: jezdnia, chodnik i miejsca postojowe. Ponadto wybudowane zostaną kanalizacja deszczowa i oświetlenie oraz zagospodarowana zieleń. Prace budowlane mają kosztować 490 tys. zł

reklama

Kolejny odcinek drogi wewnętrznej wybudowany zostanie na ul. Dąbrowskiego. Będzie to kontynuacja wcześniejszej przebudowy ulicy w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Tym razem przebudowana zostanie na tym odcinku cała ulica, do biura obsługi mieszkańców w budynku PGKiM Sp. z o.o. Na odcinku długości ok. 80 m położona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnie jezdni, chodnika i miejsc postojowych z kostki brukowej betonowej. Do tego zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne i zagospodarowana zieleń. Przedsięwzięcie w cenie 411 tys. zł. ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku.

W wyniku przetargu, wykonawcą obu inwestycji jest przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Turku.

Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia mogące wyniknąć z prowadzonych prac budowlanych i prosimy o wyrozumiałość na czas trwania inwestycji.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na...

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

13 lip.
Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

5 lip.
Najlepiej wyposażony wodny plac zabaw w Polsce...

Najlepiej wyposażony wodny plac zabaw w Polsce otwarty

5 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama