poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Działania prozdrowotne Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Działania prozdrowotne Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku z okazji Światowego Dnia Zdrowia
 

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole obchodzony był pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Celem działań była promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy zainteresowania własnym zdrowiem.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia na zajęciach propagowane były treści związane z tematem przewodnim. Uczniowie klas IV opracowywali plakaty z układem pokarmowym oraz piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. W klasach I-III przeprowadzono zajęcia z pielęgniarką szkolną na temat zdrowego odżywiania i higieny podczas przygotowywania posiłków. Dzieci przygotowywały na zajęciach technicznych zdrowe i kolorowe kanapki oraz sałatki, a na zajęciach plastycznych plakaty promujące zdrowy styl życia.

reklama

Ważnym aspektem było promowanie wśród uczniów aktywności fizycznej. W szkole odbyły się turnieje sportowe, podczas których dzieci z poszczególnych grup wiekowych brały udział w różnych konkurencjach sportowych: wyścigi rzędów, rozgrywki w dwa ognie, mecze w piłkę siatkową.

Uczniowie z IV i V klas uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu w którym nagrodzono następujących uczniów: Lena Gradzik kl.IVd, Jorgos Eustathiu kl.IVd, Michalina Nowak kl.IVc, Piotr Potyralski kl.IVb oraz wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Majcherek kl.IVa, Marysia Hatlińska kl.IVc Sonia Szudzik kl.Vd, Norbert Sobczak kl.IVb.

Podsumowaniem tegorocznych działań, była wizyta pana Łukasza Maciejewskiego – ratownika medycznego, który przeprowadził szkolenie wśród uczniów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Efektem była umiejętność radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych oraz przeprowadzenie resuscytacji.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukcesy uczniów SP1

Sukcesy uczniów SP1

25 czerw.
Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

24 maj.
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

22 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama