wtorek 21 sierpnia 2018

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Ekologiczny happening "Czwórki"

Ekologiczny happening
 

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 przeszli ulicami miasta w zielonym happeningu. Dzieciaki skandowały ekologiczne hasła i namawiały mieszkańców do segregowania odpadów.

Około 230 dzieci ubranych w zielone barwy, niosąc z rękach zielone balony i transparenty, wyruszyło ulicami miasta z okazji Dnia Ziemi. Ten dzień był dla nich inspiracją do zachęcenia turkowian do dbania o środowisko, choćby poprzez segregację odpadów. Napotkanym mieszkańcom wręczały ulotki.

reklama

Na trasie happeningu dzieciaki zatrzymały się przed Urzędem Miejskim, gdzie spotkały się z burmistrzem Romualdem Antosikiem. Jedna z dziewczynek oczytała manifest małych turkowian o tym, że obowiązkiem wszystkich jest dbanie o środowisko naturalne. Dzieciaki podarowały burmistrzowi roślinki. Burmistrz z kolei miał dla nich kosz pełen zielonych cukierków. Na zakończenie wypuszczone zostały w powietrze zielone balony.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Czwórka" biła rekord w czytaniu

9 czerw.
SP4: Stulecie Niepodległości na sportowo

SP4: Stulecie Niepodległości na sportowo

11 maj.
Wielki sukces siatkarek z

Wielki sukces siatkarek z "Czwórki"

27 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama