czwartek 14 listopada 2019

Emila, Laury, Rogera

reklama
Wzorek

Ekologiczny happening "Czwórki"

Ekologiczny happening
 

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 przeszli ulicami miasta w zielonym happeningu. Dzieciaki skandowały ekologiczne hasła i namawiały mieszkańców do segregowania odpadów.

Około 230 dzieci ubranych w zielone barwy, niosąc z rękach zielone balony i transparenty, wyruszyło ulicami miasta z okazji Dnia Ziemi. Ten dzień był dla nich inspiracją do zachęcenia turkowian do dbania o środowisko, choćby poprzez segregację odpadów. Napotkanym mieszkańcom wręczały ulotki.

reklama

Na trasie happeningu dzieciaki zatrzymały się przed Urzędem Miejskim, gdzie spotkały się z burmistrzem Romualdem Antosikiem. Jedna z dziewczynek oczytała manifest małych turkowian o tym, że obowiązkiem wszystkich jest dbanie o środowisko naturalne. Dzieciaki podarowały burmistrzowi roślinki. Burmistrz z kolei miał dla nich kosz pełen zielonych cukierków. Na zakończenie wypuszczone zostały w powietrze zielone balony.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie SP4 w IV Rajdzie Krajoznawczo -...

Uczniowie SP4 w IV Rajdzie Krajoznawczo - Historycznym

z wczoraj
Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji "Szkoła pamięta"

5 list.
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama