wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Akcja "Żonkil" w Szkole Podstawowej nr 5

Akcja
 

Akcja „Żonkil” to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943r., organizowany przez Muzeum Żydów Polskich „Polin”. W tym roku przypada 75. rocznica tego wydarzenia a w jej obchody kolejny raz włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Ich wręczanie 19 kwietnia związane jest z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej i powstania w getcie, który w rocznicę wybuchu walk dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

reklama

Na korytarzu budynku B SP 5 ustawionotablicę informacyjną o powstaniu w getcie.Uczniowie kółka historii regionalnej uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach o historii i kulturze narodu żydowskiego. Na jednym ze spotkań przygotowali papierowe kwiaty, które 19 kwietnia wręczali mieszkańcom Turku, informując o ich symbolice.

Członkowie kółka historii regionalnej dziękują wszystkim mieszkańcom Turku, którzy zechcieli ich wysłuchać i przyjąć symboliczny żonkil.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.
Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie "Dzieci bajki piszą"

22 czerw.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama