czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2018 w SP1

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2018 w SP1
 

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia niezależnie od tego kim jesteśmy oraz w jakim wieku, możemy propagować chęć dbania o Ziemię oraz zwrócić uwagę wszystkich na problemy ekologiczne naszej planety.

W naszej szkole już po raz kolejny organizujemy Dzień Ziemi, dlatego w każdej klasie nauczyciele na lekcjach wychowawczych oraz przyrody przeprowadzili zajęcia o celach i treściach ekologicznych. Przypomnieliśmy sobie proste zasady, które pomogą nam zadbać o nasze środowisko: jak segregować odpady, jak oszczędzać energię i wodę, jak dbać o powietrze wokół nas. Przecież to takie proste segregować śmieci, zgasić światło jak nie jest potrzebne, zakręcać wodę w kranie gdy myję zęby, czy jechać do szkoły rowerem.

reklama

W tym roku wraz z p. K. Błajet i p. A. Szymczyk wykonywaliśmy „DRZEWO ŻYCZEŃ DLA MATKI ZIEMI”. Klasy 1-6 na wykonanym z papieru listku miały za zadanie napisać życzenie dla Ziemi, by uświadomić wszystkim jak chcemy by nasza Ziemia wyglądała, aby była zdrowa i piękna jak najdłużej. Na tablicach informacyjnych pojawiło się również kilka wskazówek, jak możemy dbać o Ziemię i żyć ekologicznie.

Uczniowie klas 4-6 na lekcjach przyrody wykonywali również plakaty na temat alternatywnych źródeł energii i oszczędzania energii, niezależnie od pory roku. Natomiast klasy 4a, 4c i 4e wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw", gdzie dowiedzieli się jak segregować odpady i dlaczego jest to tak ważne.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.
Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama