niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Moc atrakcji w Tygodniu Bibliotek!

Moc atrakcji w Tygodniu Bibliotek!
 

(Do)wolność czytania to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek – wspierającej czytelnictwo inicjatywy, do której rok rocznie aktywnie włącza się Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. W dniach od 8 do 15 maja czytelnicy i osoby korzystające z oferty turkowskiej instytucji mogą liczyć na szereg niespodzianek.

Jedną z największych atrakcji z pewnością jest możliwość obcowania z twórcami literatury. Turkowska biblioteka oferuje aż cztery takie spotkania. Gośćmi Tygodnia Bibliotek będą: Jacek Łapiński – 8 maja godz. 17.00, Ałbena Grabowska – 11 maja godz. 17.00, Przemysław Wechterowicz – 14 maja godz. 11.00 oraz Alicja Bogdan – 15 maja godz. 17.00, autorzy książek reprezentujący różne nurty literackie, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

reklama

Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty kryptografii z Kingą Trzmielewską oraz warsztaty tworzenia Kamishibai podczas, których uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z życiorysami lokalnych bohaterów. Najmłodsi użytkownicy biblioteki – wychowankowie przedszkoli wezmą udział w Spotkaniu z Baśnią oraz zajęciach ph. „Bajka pachnąca czekoladą”. W trakcie Tygodnia Bibliotek odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ubrani w książkę” połączone z prelekcją na temat fotografii, którą wygłosi Filip Boliński. W sumie w dniach od 8 do 15 maja w turkowskiej bibliotece odbędzie się ponad 20 różnego rodzaju przedsięwzięć.

Spotkaniom, warsztatom i zajęciom towarzyszyć będzie także konkurs „Wypożyczaj – wygrywaj”, skierowany do wszystkich użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im Włodzimierza Pietrzaka w Turku, którzy w czasie trwania Tygodnia Bibliotek wypożyczą jednorazowo minimum 3 książki. Każda z osób biorąca udział w Konkursie będzie miała szansę wylosować bon o wartości 100 zł do sieci salonów Empik oraz jeden z pięciu zestawów książek wydanych w ramach serii Bibliotheca Turcoviana o wartości 60 zł. Ponadto w trakcie Tygodnia Bibliotek obowiązuje darmowy zapis i anulacja kar za przetrzymanie materiałów bibliotecznych!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Moc atrakcji w Tygodniu Bibliotek!

Podobne artykuły

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama