piątek 18 października 2019

Hanny, Klementyny, Łukasza

reklama
Wzorek

Turek: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5
 

Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 i Rada Rodziców zorganizowały atrakcyjne zajęcia dla starszych i młodszych uczniów placówki.

W budynku A odbyły się zawody sportowe, pokaz mini playback show oraz zajęcia indywidualnie dopasowane do potrzeb klas przygotowane przez wychowawców, np.: uczniowie z kl. VI d przynieśli produkty na zdrowe i smaczne drugie śniadanie, które wspólnie przygotowali i zjedli.

reklama

Uczniowie z klas siódmych oraz gimnazjalnych po wykonaniu zadań wiedzowych oraz sprawdzeniu umiejętność paintbalowych, wyjechali na zajęcia do turkowskiego lasu. Pokonując wyznaczoną trasę, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozpoznawania stopni wojskowych, musztry, zagrożeń pożarowych, rodzajów i gatunków drzew oraz ptaków występujących w naszych lasach oraz zbliżających się, najważniejszych wydarzeń sportowych. Po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych uczniowie mogli posilić się przygotowanymi przez rodziców kiełbaskami z grilla.

Jak zwykle w ten dzień w szkole było gwarno i wesoło. Wspólne zabawy, przemarsz po lesie czy konkurencje sportowe to jeden z najlepszych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji zespołu klasowego.

Dyrekcja oraz uczniowie dziękują za uatrakcyjnienie tego dnia Radzie Rodziców, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwu Turek, Wojewódzkiej Komendzie Uzupełnień w Koninie oraz Fundacji „Złota Godzina".

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

Uczniowie SP1 i SP5 z wizytą w Wiesmoor

5 paźd.
Historyczna gra miejska z udziałem uczniów...

Historyczna gra miejska z udziałem uczniów Szkoły...

2 paźd.
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama