sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Powiększony cmentarz w Słodkowie Kolonii

Powiększony cmentarz w Słodkowie Kolonii - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Zakończyła się rozbudowa cmentarza komunalnego w Słodkowie Kolonii. Powierzchnia cmentarza została zagospodarowana na kolejnych 2 hektarach,

11 października 2018 r. odbywał się odbiór techniczny inwestycji. W ramach prac przygotowany został teren o powierzchni 20 747 m2 na nowe kwatery grzebalne. Nowy obszar cmentarza został ogrodzony, a przed nim wybudowano parking, jezdnię i zatokę autobusową o łącznej powierzchni ponad 2 200 m2, wraz z wiatami: przystankową dla korzystających z komunikacji publicznej i dla rowerów ze stojakami. Na terenie cmentarza powstały alejki z kostki betonowej i żwirowe, instalacja wodociągowa z dwoma punktami czerpalnymi oraz pierwsze w rejonie kolumbarium z 60 niszami, do pochówków urnowych. Ponadto zamontowane zostały latarnie autonomiczne, tzn. zasilane z niezależnych źródeł (energia słoneczna i wiatrowa), ławki i kosze na odpady. Teren obsadzony został drzewami, krzewami, bylinami i bluszczami.

reklama

Łącznie, dzięki rozbudowie, powstało miejsce na ok. 1 400 kwater grzebalnych. Co ważne, nadal istnieje możliwość rozbudowy cmentarza.

Roboty budowlane kosztowały 1 282 404 zł. W 80% były finansowane przez Miasto Turek, a w 20% przez Gminę Turek. Wykonawcą inwestycji była firma MKSTELLA Konrad Marek z Koła.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i...

Podziel się zniczem - wspólna akcja MOPS i PGKiM na...

29-11-2019
Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek...

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek rusza...

29-10-2019
Pomóż przygotować zapomniane groby na święto...

Pomóż przygotować zapomniane groby na święto...

23-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama