piątek 16 listopada 2018

Edmunda, Marii, Marka

reklama

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

7000 zł zebrano podczas tegorocznej zbiórki na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych turkowian. To o 2500 zł więcej niż w roku ubiegłym!

Wczoraj zakończyła się trwająca 3 dni kwesta na turkowskich cmentarzach. Już po raz drugi turkowscy społecznicy ze stowarzyszenia Ziemia Turkowska oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Turku zbierali pieniądze na renowację turkowskich nekropolii. W tym roku pieniądze zbierane były także na tablice informacyjne, na których będzie można znaleźć informacje na temat grobów zasłużonych turkowian.

reklama

W 2016 roku Ziemi Turkowskiej udało zebrać się 2008,12 zł, które przeznaczono na wykonanie nowej płyty nagrobnej na nagrobku Włodzimierza Konstantego Borzysławskiego, turkowskiego powstańca styczniowego. W roku 2017 zebrano kwotę 4 539,16 zł, którą w większości przekazano Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Turku. Parafia wyremontowała za te pieniądze dach grobowca rodziny Penthrów. Ten największy wolnostojący grobowiec na cmentarzu ewangelicko-augsburskim posiada formę neoklasycznej kaplicy.

Organizatorem corocznej zbiórki jest stowarzyszenie Ziemia Turkowska. Członkowie stowarzyszenia serdecznie dziękują turkowskim wolontariuszom za okazaną pomoc, a turkowianom za hojność.

md

Podobne artykuły

Wesprzyj Marcina. Pomóż go wybudzić i...

Wesprzyj Marcina. Pomóż go wybudzić i sprowadzić do...

7 list.
Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

1 list.
Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii

Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii

1 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama