piątek 26 kwietnia 2019

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

7000 zł zebrano podczas tegorocznej zbiórki na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych turkowian. To o 2500 zł więcej niż w roku ubiegłym!

Wczoraj zakończyła się trwająca 3 dni kwesta na turkowskich cmentarzach. Już po raz drugi turkowscy społecznicy ze stowarzyszenia Ziemia Turkowska oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Turku zbierali pieniądze na renowację turkowskich nekropolii. W tym roku pieniądze zbierane były także na tablice informacyjne, na których będzie można znaleźć informacje na temat grobów zasłużonych turkowian.

reklama

W 2016 roku Ziemi Turkowskiej udało zebrać się 2008,12 zł, które przeznaczono na wykonanie nowej płyty nagrobnej na nagrobku Włodzimierza Konstantego Borzysławskiego, turkowskiego powstańca styczniowego. W roku 2017 zebrano kwotę 4 539,16 zł, którą w większości przekazano Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Turku. Parafia wyremontowała za te pieniądze dach grobowca rodziny Penthrów. Ten największy wolnostojący grobowiec na cmentarzu ewangelicko-augsburskim posiada formę neoklasycznej kaplicy.

Organizatorem corocznej zbiórki jest stowarzyszenie Ziemia Turkowska. Członkowie stowarzyszenia serdecznie dziękują turkowskim wolontariuszom za okazaną pomoc, a turkowianom za hojność.

md

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

11 lt.
WOŚP: W Tuliszkowie i Grzymiszewie zebrali...

WOŚP: W Tuliszkowie i Grzymiszewie zebrali ponad 19...

14 st.
Wesprzyj Marcina. Pomóż go wybudzić i...

Wesprzyj Marcina. Pomóż go wybudzić i sprowadzić do...

07-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama