wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady Miejskiej Turku

Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady Miejskiej Turku
 

Mariola Kadrzyńska-Siwek (KWW Romualda Antosika) została jednogłośnie wybrana na Przewodniczącą Rady Miejskiej Turku. Głosowanie odbyło się wczoraj (19 listopada) podczas uroczystej I sesji Rady Miejskiej Turku, która miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W prezydium rady zasiądą także Paweł Borowski (KWW Romualda Antosika) oraz Dariusz Jasak (Prawo i Sprawiedliwość).

Wczorajszą inauguracyjną sesję Rady Miejskiej Turku otworzyła i do czasu wyboru przewodniczącego poprowadziła radna senior Janina Kolęda (PiS). Pani Kolęda (l. 83) jest najstarszą radną w mieście i jedną z dwóch najstarszych radnych w Polsce.

reklama

Po złożeniu ślubowania przez radnych oraz Burmistrza Miasta Turku, Romualda Antosika, odbyły się wybory prezydium rady miejskiej. W ślubowaniu nie wziął udziału Dariusz Kałużny (PiS), który kilka godzin wcześniej został wybrany na funkcję Starosty Tureckiego. Przewodniczącą Rady Miejskiej Turku została Mariola Kadrzyńska-Siwek (KWW Romualda Antosika), która została wybrana jednogłośnie 20 głosami.

Mariola Kadrzyńska-Siwek jest nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Posiada tytuł magistra Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności Administracja Samorządowa. Ukończyła studia na kierunkach: Podatki, Finanse i Zarządzanie Organizacjami, Kompetencje Pedagogiczne Nauczyciela oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Kadrzyńska-Siwek sprawowała mandat Radnej Rady Miejskiej Turku 6. i 7. kadencji. W trakcie 7. kadencji samorządowej Mariola Kadrzyńska-Siwek pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Turku.

Do prezydium rady wybrani zostali także Paweł Borowski (KWW Romualda Antosika) – 20 głosów, oraz Dariusz Jasak (PiS) – 17 głosów.

reklama
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

Podobne artykuły

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik...

Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik dostał...

24 czerw.
Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w...

Historia w Wielkim Formacie - czyli IPN w Kaczkach...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama