czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Ulica Stawickiego w nowej odsłonie

Ulica Stawickiego w nowej odsłonie - foto: nadesłane
foto: nadesłane 

Zakończyła się budowa ul. F. Stawickiego. Ta droga zyskała nie tylko szerszą jezdnię, ale również liczne miejsca postojowe, chodniki, kanalizację deszczową i oświetlenie LED.

Przed rozpoczęciem inwestycji ul. Stawickiego miała wąski przejazd, z obu stron na pozarywanych i popękanych chodnikach parkowały samochody, przez co odbiór odpadów był tutaj mocno utrudniony. W czerwcu tego roku Miasto przekazało ulice jako plac budowy wykonawcy, którym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

reklama

Najpierw prowadzone były prace ziemne. Powstała nowa kanalizacja deszczowa, usunięto kolizje sieci elektroenergetycznych, przebudowano studnie telekomunikacyjne. Następnie wybudowane zostały: jezdnia, miejsca postojowe dla ok. 70 pojazdów (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych), chodniki i zjazdy z kostki betonowej, a do tego nowe, ledowe oświetlenie uliczne.

Prace budowlane kosztowały 1,28 mln zł.
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

13 kw.
Turek: Kaczmarskiego w budowie

Turek: Kaczmarskiego w budowie

22 mrz.
Turek: Rusza budowa ulicy 650-lecia

Turek: Rusza budowa ulicy 650-lecia

27 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama