sobota 20 kwietnia 2019

Agnieszki, Amalii, Czecha

reklama

Ulica Stawickiego w nowej odsłonie

Ulica Stawickiego w nowej odsłonie - foto: nadesłane
foto: nadesłane 

Zakończyła się budowa ul. F. Stawickiego. Ta droga zyskała nie tylko szerszą jezdnię, ale również liczne miejsca postojowe, chodniki, kanalizację deszczową i oświetlenie LED.

Przed rozpoczęciem inwestycji ul. Stawickiego miała wąski przejazd, z obu stron na pozarywanych i popękanych chodnikach parkowały samochody, przez co odbiór odpadów był tutaj mocno utrudniony. W czerwcu tego roku Miasto przekazało ulice jako plac budowy wykonawcy, którym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku.

reklama

Najpierw prowadzone były prace ziemne. Powstała nowa kanalizacja deszczowa, usunięto kolizje sieci elektroenergetycznych, przebudowano studnie telekomunikacyjne. Następnie wybudowane zostały: jezdnia, miejsca postojowe dla ok. 70 pojazdów (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych), chodniki i zjazdy z kostki betonowej, a do tego nowe, ledowe oświetlenie uliczne.

Prace budowlane kosztowały 1,28 mln zł.
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Rusza I etap budowy Zdrojek Lewych

Rusza I etap budowy Zdrojek Lewych

18 kw.
Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

13-04-2018
Turek: Kaczmarskiego w budowie

Turek: Kaczmarskiego w budowie

22-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama