wtorek 24 listopada 2020

Emmy, Flory, Romana

reklama

Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im. Misia Uszatka

Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im. Misia Uszatka
 

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Dla nas Polaków, święta Bożego Narodzenia kojarzą się zazwyczaj z rodziną, kolędami, pasterką, no i tym, na co czekają nie tylko dzieci, czyli z prezentami pod choinką. W tym okresie tradycją w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku stało się organizowanie jasełek, czy przedstawień świątecznych.

W dniu 17 grudnia  odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami, na którym dzieci przedstawiły swoim najbliższym inscenizację bajki świątecznej pt. „Zmartwienie Śnieżynek". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do uroczystości. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię Śnieżynek, które po zabawnych perypetiach i z pomocą Mikołaja oraz dzieci zdobyły upragnioną choinkę. Inscenizacja bożonarodzeniowa wzbogacona  była kolędami i pastorałkami, w których śpiew włączyli się także rodzice.

reklama

Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie witraże bożonarodzeniowe oraz składały świąteczne życzenia. Dziecięce interpretacje świąteczne, kolędy, dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wolontariusze apelują o pomoc dla seniorów w...

Wolontariusze apelują o pomoc dla seniorów w okresie...

17 list.
Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31 sierp.
Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama