sobota 28 marca 2020

Anieli, Kasrota, Soni

reklama

Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im. Misia Uszatka

Uroczystości Bożonarodzeniowe w przedszkolu im. Misia Uszatka
 

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Dla nas Polaków, święta Bożego Narodzenia kojarzą się zazwyczaj z rodziną, kolędami, pasterką, no i tym, na co czekają nie tylko dzieci, czyli z prezentami pod choinką. W tym okresie tradycją w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka w Turku stało się organizowanie jasełek, czy przedstawień świątecznych.

W dniu 17 grudnia  odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami, na którym dzieci przedstawiły swoim najbliższym inscenizację bajki świątecznej pt. „Zmartwienie Śnieżynek". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do uroczystości. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię Śnieżynek, które po zabawnych perypetiach i z pomocą Mikołaja oraz dzieci zdobyły upragnioną choinkę. Inscenizacja bożonarodzeniowa wzbogacona  była kolędami i pastorałkami, w których śpiew włączyli się także rodzice.

reklama

Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie witraże bożonarodzeniowe oraz składały świąteczne życzenia. Dziecięce interpretacje świąteczne, kolędy, dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019
Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w...

Poetyckie, plastyczne i muzyczne Jasełka w Szkole...

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama