poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Morsy z Turku na VII Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu

Morsy z Turku na VII Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu - foto: Morsy Turek
foto: Morsy Turek 

Już siódmy raz z rzędu morsy z Turku uczestniczyły w Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu. Trzy dniowy festiwal przyciągnął do Kołobrzegu morsów z całej Polski, a więc nie mogło zabraknąć miłośników zimowych kąpieli z Turku, którzy dumnie reprezentowali herb naszego miasta.

Podczas festiwalu uczestnicy mogli skorzystać z zimowych kąpieli w morzu, a następnie ogrzać swoje ciało w ciepłych baliach i saunach ustawionych na plaży. Ponadto uczestniczyli w balu morsa, podczas którego wybrano króla i królową balu spośród blisko 600 uczestników. Finał festiwalu odbył się w dniu 6 stycznia 2019 roku podczas którego wszyscy uczestnicy maszerowali w uroczystej, wesołej i śpiewającej paradzie która odbyła się na głównym deptaku w Kołobrzegu, a następnie odbyła się wspólna kąpiel w spienionych wodach Bałtyku ( temperatura około 3 stopni) w której uczestniczyło około 1200 osób.  Festiwal ten z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

08-01-2020
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia...

Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia Morsy Turek

06-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama