poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

W dniu 29 stycznia br. na zwołanej w Turku konferencji prasowej Posła Tomasza Nowaka, przedstawiona została informacja o niedoszłych do skutku poprawkach do ustawy budżetowej. Poprawki zgłoszone przez posła Platformy Obywatelskiej dotyczyły przekazania z budżetu państwa środków finansowych na prace budowlane na terenie Turku.

Poseł Tomasz Nowak z Platformy Obywatelskiej zgłosił poprawki do projektu ustawy budżetowej państwa na 2019 r. dotyczące realizacji potrzeb miasta Turek. W porozumieniu z Burmistrzem Turku - Romualdem Antosikiem, Poseł zaproponował dwie poprawki. "Zgłosiłem finansowanie budowy ulic pod rozwój budownictwa mieszkaniowego przy ul. Leśnej oraz ul. Chełmońskiego (7mln zł) , a także kompleksowej rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni centrum miasta Turek znajdującego się przy Placu Wojska Polskiego - turkowski rynek (12 mln zł)" - informuje poseł PO.

reklama

Podczas obrad sejmu w dniu 16 stycznia br. odbyło się głosowanie nad przyjęciem zmian ustawy budżetowej - w tym, zaproponowanych przez Tomasza Nowaka poprawek. Niestety, przeciwko poprawkom zagłosowali posłowie PIS, w tym Poseł Ryszard Bartosik. Jak informuje poseł Nowak w nadesłanej do naszej redakcji informacji - "Głosowanie przeciwko poprawkom i brak informacji w jaki inny sposób poseł Bartosik zamierza pomóc mieszkańcom Turku jest bardzo niepokojące. Bowiem premier rządu podkreśla, że finanse państwa są w bardzo dobrej kondycji. I rzeczywiście Polska, tak jak cała UE, jest w okresie wzrostu gospodarczego. Dlatego poseł Bartosik powinien zareagować na zgłoszone poprawki i w konsekwencji: albo zagłosować za ich przyjęciem albo głosując przeciw poinformować mieszkańców Turku w jaki inny sposób pozyska pieniądze na wskazane turkowskie inwestycje”.

List otwary mieszkańców Osiedla Leśna o ich kłopotach, publikowaliśmy na łamach portalu Turek.net.pl kilka dni temu: https://www.turek.net.pl/listy-do-redakcji/26342-list-otwarty-mieszkancow-osiedla-lesna-do-pana-romualda-antosika-burmistrza-mias

MS

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg - foto: Biuro Posła Tomasza Nowaka

Podobne artykuły

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Przetarg na budowę ulic na osiedlu Leśna ogłoszony

Przetarg na budowę ulic na osiedlu Leśna ogłoszony

30 czerw.
O odpowiedzialności i patriotyzmie. Miejskie...

O odpowiedzialności i patriotyzmie. Miejskie obchody...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama