poniedziałek 25 stycznia 2021

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

W dniu 29 stycznia br. na zwołanej w Turku konferencji prasowej Posła Tomasza Nowaka, przedstawiona została informacja o niedoszłych do skutku poprawkach do ustawy budżetowej. Poprawki zgłoszone przez posła Platformy Obywatelskiej dotyczyły przekazania z budżetu państwa środków finansowych na prace budowlane na terenie Turku.

Poseł Tomasz Nowak z Platformy Obywatelskiej zgłosił poprawki do projektu ustawy budżetowej państwa na 2019 r. dotyczące realizacji potrzeb miasta Turek. W porozumieniu z Burmistrzem Turku - Romualdem Antosikiem, Poseł zaproponował dwie poprawki. "Zgłosiłem finansowanie budowy ulic pod rozwój budownictwa mieszkaniowego przy ul. Leśnej oraz ul. Chełmońskiego (7mln zł) , a także kompleksowej rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni centrum miasta Turek znajdującego się przy Placu Wojska Polskiego - turkowski rynek (12 mln zł)" - informuje poseł PO.

reklama

Podczas obrad sejmu w dniu 16 stycznia br. odbyło się głosowanie nad przyjęciem zmian ustawy budżetowej - w tym, zaproponowanych przez Tomasza Nowaka poprawek. Niestety, przeciwko poprawkom zagłosowali posłowie PIS, w tym Poseł Ryszard Bartosik. Jak informuje poseł Nowak w nadesłanej do naszej redakcji informacji - "Głosowanie przeciwko poprawkom i brak informacji w jaki inny sposób poseł Bartosik zamierza pomóc mieszkańcom Turku jest bardzo niepokojące. Bowiem premier rządu podkreśla, że finanse państwa są w bardzo dobrej kondycji. I rzeczywiście Polska, tak jak cała UE, jest w okresie wzrostu gospodarczego. Dlatego poseł Bartosik powinien zareagować na zgłoszone poprawki i w konsekwencji: albo zagłosować za ich przyjęciem albo głosując przeciw poinformować mieszkańców Turku w jaki inny sposób pozyska pieniądze na wskazane turkowskie inwestycje”.

List otwary mieszkańców Osiedla Leśna o ich kłopotach, publikowaliśmy na łamach portalu Turek.net.pl kilka dni temu: https://www.turek.net.pl/listy-do-redakcji/26342-list-otwarty-mieszkancow-osiedla-lesna-do-pana-romualda-antosika-burmistrza-mias

MS

Poseł Nowak ujawnia jak głosowano w sejmie. Turek bez wsparcia na budowę dróg - foto: Biuro Posła Tomasza Nowaka

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20-02-2020
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17-01-2020
Nowo wybudowana ul. Leśna gotowa. Budowa...

Nowo wybudowana ul. Leśna gotowa. Budowa kosztowała...

13-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama