sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Dzieci z Przedszkola nr 8 promują zdrowie

Dzieci z Przedszkola nr 8 promują zdrowie
 

W poniedziałek 4 lutego obchodziliśmy XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto to zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

Od tego czasu dzień ten jest dobrą okazją do zastanowienia się, co wiemy o chorobach nowotworowych, czy nasze zachowanie sprzyja troszczeniu się o własne zdrowie, czy powinniśmy zachować czujność onkologiczną i czy uczestniczymy w profilaktycznych badaniach przesiewowych.

reklama

Włączając się w światowe obchody tego dnia dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały wraz ze swoimi opiekunkami wyszły na ulice Turku wręczając napotkanym przechodniom ulotki promujące zdrowie. Odwiedziły także liczne placówki użyteczności publicznej oraz pobliski sklep „Unikorn” rozdając chorągiewki z logo przedszkola zachęcające do systematycznego badania się. Dzieci z uśmiechem i ogromnym zainteresowaniem zostały przyjęte przez pracowników Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Turku, Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Turku, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” oraz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy pozytywnie reagowali na akcję zorganizowaną przez Przedszkole Samorządowe Nr 8 i z uwagą przyjmowali słowa najmłodszych oraz ich Pań.

W zamian za zorganizowanie jakże potrzebnej kampanii wychowankowie placówki otrzymywali cukierki, co sprawiło im jeszcze większą radość oraz chęć do dalszego działania.

Celem przeprowadzonej przez przedszkole akcji pod hasłem „Wczesne wykrycie ratuje życie” jest edukacja zdrowotna społeczeństwa, mająca przekonać jakie korzyści niesie ze sobą profilaktyka przeciwnowotworowa. Bez wątpienia upowszechnianie haseł przez przedszkolaków ma głęboki sens, gdyż przypomina o problemie rosnącej zachorowalności na nowotwory, a także o tym, że warto troszczyć się o swoje zdrowie i brać udział w badaniach profilaktycznych.

W Światowym Dniu Walki z Rakiem w holu Przedszkola Samorządowego Nr 8 przygotowana została również tablica informacyjna poświęcona profilaktyce nowotworowej, zachęcająca jednocześnie do badania się. Osoby, które tego dnia odwiedziły placówkę mogły choć na chwilę przystanąć, zastanowić się nad problemem i zabrać dostępne ulotki.

reklama

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Rola soczewek w naszym życiu

Rola soczewek w naszym życiu

31 maj.
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak...

Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak rozpoznać dobrze przyswajalny...

9 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i...

Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i Jeżyki wystąpiły dla swoich...

26 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama