Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Dzieci z Przedszkola nr 8 promują zdrowie

Dzieci z Przedszkola nr 8 promują zdrowie
 

W poniedziałek 4 lutego obchodziliśmy XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto to zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

Od tego czasu dzień ten jest dobrą okazją do zastanowienia się, co wiemy o chorobach nowotworowych, czy nasze zachowanie sprzyja troszczeniu się o własne zdrowie, czy powinniśmy zachować czujność onkologiczną i czy uczestniczymy w profilaktycznych badaniach przesiewowych.

reklama

Włączając się w światowe obchody tego dnia dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały wraz ze swoimi opiekunkami wyszły na ulice Turku wręczając napotkanym przechodniom ulotki promujące zdrowie. Odwiedziły także liczne placówki użyteczności publicznej oraz pobliski sklep „Unikorn” rozdając chorągiewki z logo przedszkola zachęcające do systematycznego badania się. Dzieci z uśmiechem i ogromnym zainteresowaniem zostały przyjęte przez pracowników Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Turku, Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Turku, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” oraz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy pozytywnie reagowali na akcję zorganizowaną przez Przedszkole Samorządowe Nr 8 i z uwagą przyjmowali słowa najmłodszych oraz ich Pań.

W zamian za zorganizowanie jakże potrzebnej kampanii wychowankowie placówki otrzymywali cukierki, co sprawiło im jeszcze większą radość oraz chęć do dalszego działania.

Celem przeprowadzonej przez przedszkole akcji pod hasłem „Wczesne wykrycie ratuje życie” jest edukacja zdrowotna społeczeństwa, mająca przekonać jakie korzyści niesie ze sobą profilaktyka przeciwnowotworowa. Bez wątpienia upowszechnianie haseł przez przedszkolaków ma głęboki sens, gdyż przypomina o problemie rosnącej zachorowalności na nowotwory, a także o tym, że warto troszczyć się o swoje zdrowie i brać udział w badaniach profilaktycznych.

reklama

W Światowym Dniu Walki z Rakiem w holu Przedszkola Samorządowego Nr 8 przygotowana została również tablica informacyjna poświęcona profilaktyce nowotworowej, zachęcająca jednocześnie do badania się. Osoby, które tego dnia odwiedziły placówkę mogły choć na chwilę przystanąć, zastanowić się nad problemem i zabrać dostępne ulotki.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

14 czerw.
Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Dlaczego się pocimy?

Dlaczego się pocimy?

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama