piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Dzień Bezpiecznego Internetu w "Czwórce"

Dzień Bezpiecznego Internetu w
 

22 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku po raz kolejny obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku zwracano szczególną uwagę na „mowę nienawiści w sieci” i konsekwencje prawne z tym związane.

Do szkolnej akcji propagującej bezpieczeństwo w Internecie włączyła się również policja. Młodszy aspirant pani Katarzyna Kotońska oraz młodszy aspirant pan Robert Rojak przeprowadzili prelekcję dla uczniów na temat zagrożeń występujących w wirtualnym świecie oraz konsekwencji rozpowszechniania słów nienawiści, dyskryminacji i przemocy. Uczniowie dowiedzieli się, że negatywne zachowanie w Internecie niesie ze sobą konsekwencje prawne.

reklama

Prelekcja poprzedzona została inscenizacją pt. „Bezpieczny Internet” przygotowaną przez uczniów koła teatralnego.

Z okazji obchodów DBI w szkole ogłoszony został również konkurs plastyczny dla uczniów klas III ph. „Działajmy w Internecie razem”.

Jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych działań nasi uczniowie będą potrafili dokonać odpowiedniego wyboru zachowań w celu zapewnienia bezpieczeństwa własnego i innych w sieci. Obchody przygotowały nauczycielki: Elżbieta Pakos, Mariola Woźniak, Olga Stawicka-Chmiela i Katarzyna Janas.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama