Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

ZSR - spotkanie grupy VETMO4LT w Portugalii

ZSR - spotkanie grupy VETMO4LT w Portugalii
 

Aktywność na płaszczyźnie innowacyjnych rozwiązań dla kształcenia zawodowego pozwoliła ZSR CKP, jako jedynej polskiej instytucji,  na członkostwo w międzynarodowej sieci NETinVET. W roku 2016 w  ramach sieci NETinVET,  skupiającej europejskie szkoły, ośrodki szkoleniowe, organizacje zawodowe, instytucje i stowarzyszenia przedsiębiorstw z obszaru transportu i logistyki zrodziła się inicjatywa europejskiego przedsięwzięcia zapewniającego młodym ludziom możliwości mobilności podczas szkolenia zawodowego. Rok później rozpoczęła się dla ZSR realizacja projektu  VETMO4TL

w partnerstwie z instytucjami z Belgii, Finlandii, Holandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Hiszpanii
i występującej w roli gospodarza ostatniego spotkania – Portugalii. Poszerzanie, rozwój i promocja mobilności w kształceniu i szkoleniu zawodowym na poziomie 4 Europejskiej Ramy Kwalifikacji w dziedzinie transportu i logistyki – to główne założenia VETMO4TL.

reklama

Dwudniowe, czwarte już, robocze spotkanie partnerów w portugalskim Loures posłużyło prezentacji wyników dotychczasowej pracy, podsumowaniu podejmowanych działań, przygotowaniu dokumentów i narzędzi umożliwiających zrozumienie i porównywalność osiągnięć zdobywanych przez uczących się w różnych krajach oraz opracowaniu w międzynarodowych zespołach wzorców przyszłych mobilności.

Wspólnie wypracowane i uzgodnione podczas warsztatów w Portugalii,  efekty uczenia się w obszarze transportu, spedycji i logistyki przyczynią się do wzajemnego zrozumienia funkcjonujących w 10 krajach partnerskich kwalifikacji z 4 poziomu Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Z kolei, dzięki zastosowaniu metodologii ECVET ujmującej poszczególne kwalifikacje w rozbiciu na efekty uczenia się, każda ze stron, zarówno instytucja macierzysta, goszcząca, jak i sam uczący się zrozumie cele mobilności, co pozwoli na uznanie osiągnięć zdobytych za granicą i uchroni uczniów przed koniecznością ponownego potwierdzania, czy powtarzania kształcenia w zakresie ujętym w mobilności, a zawartym w porozumieniach o programie zajęć i indywidualnych wykazach osiągnięć. 

Spotkanie partnerów w gościnnych progach IP Trans posłużyło ponad to zaplanowaniu czterech szkoleń dla nauczycieli, mających na celu ich doskonalenie zawodowe poprzez wykorzystanie narzędzi i dokumentów opracowanych w sieci oraz wskazanie możliwość tworzenia i wzmacniania partnerstw.

reklama

Zwieńczeniem prac projektowych VETMO4TL będzie realizacja mobilności we współpracy z portugalską szkołą IPTRANS z Loures, której szkic powstał już podczas ostatniej części spotkania. Pozwoli ona uczniom ZSR na zdobywanie doświadczenia zawodowego w portugalskich przedsiębiorstwach transportowo- spedycyjnych. Ponad to, warsztaty w Portugali wykorzystano na doprecyzowanie z Niemieckim partnerem zakresu działań dotyczących najnowszej inicjatywy podjętej na rzecz uczniów przez ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Współdziałanie 11 organizacji partnerskich stanowi ważny krok naprzód w zwiększaniu wzajemnego zrozumienia między partnerami i umożliwianiu uznawania efektów uczenia się wynikających z opracowanych dokumentów i narzędzi. Dla uczniów ZSR CKP otwiera kolejne drzwi do podejmowania nowych wyzwań sprzyjających rozwojowi kompetencji społecznych
i zawodowych.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Trzecia edycja

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w...

5 mrz.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR urzekł...

26 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama