DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

czwartek 20 czerwca 2019

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi
 

W poniedziałek 25 marca w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Milewskiego 3 w Turku odbędzie się akcja organizowana przez Honorowe Krwiodawstwo. Każdy będzie miał okazję do uczynienia szlachetnego czynu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu informuje o niskich stanach zapasów wybranych grup w banku krwi, dlatego organizatorzy zapraszają. Jak mówią krwi nie można zastąpić żadną substancją stworzoną sztucznie. Godziny rejestracji dawców to 8-12 w sali C-015 budynku C ZST.

reklama

Wymagania potrzebne do oddania krwi to skończone 18 lat, ogólny dobry stan zdrowia, zjedzenie wcześniej pełnowartościowego śniadania, i posiadanie ze sobą dowodu tożsamości. Lekarz, który na miejscu oceni ostateczną zdolność krwiodawstwa. Przy okazji chętne osoby będą też mogły złożyć deklarację do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku Kostnego. Osobie oddającej krew w danym dniu przysługuje zwolnienie z pracy, lub jeżeli jest uczniem zwolnienie ze szkoły.
 

Podobne artykuły

Nadszedł czas odpoczynku - społeczność ZST...

Nadszedł czas odpoczynku - społeczność ZST pożegnała...

z wczoraj
Światowy Dzień Krwiodawcy w Turku

Światowy Dzień Krwiodawcy w Turku

14 czerw.
To właśnie oni mają plan na biznesplan!

To właśnie oni mają plan na biznesplan!

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama