wtorek 23 lipca 2019

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Wideo: Nowe progi na Folwarcznej i nowe niebezpieczeństwo

Wideo: Nowe progi na Folwarcznej i nowe niebezpieczeństwo - foto: Nadesłane przez czytelnika
foto: Nadesłane przez czytelnika 

Dobrze zorientowani kierowcy w Turku, coraz częściej wybierają przejazd ulicą Folwarczną, aby „przebić się” z ul. Łąkowej na Uniejowską omijając sygnalizację świetlną przy szkole muzycznej. W nadesłanym w dniu dzisiejszym, tj, 10 maja do naszej redakcji liście, mieszkaniec informuje o powstaniu dużego niebezpieczeństwa spowodowanym montażem nowych progów zwalniających wyspowych na wspomnianej ul. Folwarcznej w Turku.

Zamontowane progi są identyczne jak te, które od ponad półtora roku funkcjonują przy Zespole Szkół Technicznych w Turku. Pisaliśmy o tym problemie przy ZST: https://www.turek.net.pl/miasto/23822-feralne-progi-zwalniajace-przed-zst .Nie obejmują one pełnego przekroju ulicy, a jedynie tworzą dwie wysepki. Jak pisze czytelnik, tego typu progi powodują, że kierowcy starając się  pokonać ów przeszkody najeżdżają tylko jedną częścią pojazdu wyjeżdżając na przeciwną część drogi lub też próbują wpasować się pomiędzy wysepki powodując tym samym niebezpieczne sytuacje. "Spotkałem takie sytuacje, że samochody stanęły naprzeciw siebie, gdyż pragnęły ominąć z obu stron progi. W ciągu mojego każdego przejazdu rejestruję takie sytuacje" - pisze zaniepokojony czytelnik.

reklama

Podobnie jak przy progach pod ZST, także i w tym miejscu najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ograniczników w miejscu linii ciągłej, które spowodują zgodną z przepisami jadzę kierowców.

Podobne artykuły

Śmierdziało we wschodniej części Turku i już...

Śmierdziało we wschodniej części Turku i już nie...

13 czerw.
Kto jest przeciwnikiem niczemu niewinnych...

Kto jest przeciwnikiem niczemu niewinnych zwierząt?

5 czerw.
Niebezpieczna dziura na ulicy Florczaka. Urząd...

Niebezpieczna dziura na ulicy Florczaka. Urząd...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama