sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Nowe progi na Folwarcznej i nowe niebezpieczeństwo

Wideo: Nowe progi na Folwarcznej i nowe niebezpieczeństwo - foto: Nadesłane przez czytelnika
foto: Nadesłane przez czytelnika 

Dobrze zorientowani kierowcy w Turku, coraz częściej wybierają przejazd ulicą Folwarczną, aby „przebić się” z ul. Łąkowej na Uniejowską omijając sygnalizację świetlną przy szkole muzycznej. W nadesłanym w dniu dzisiejszym, tj, 10 maja do naszej redakcji liście, mieszkaniec informuje o powstaniu dużego niebezpieczeństwa spowodowanym montażem nowych progów zwalniających wyspowych na wspomnianej ul. Folwarcznej w Turku.

Zamontowane progi są identyczne jak te, które od ponad półtora roku funkcjonują przy Zespole Szkół Technicznych w Turku. Pisaliśmy o tym problemie przy ZST: https://www.turek.net.pl/miasto/23822-feralne-progi-zwalniajace-przed-zst .Nie obejmują one pełnego przekroju ulicy, a jedynie tworzą dwie wysepki. Jak pisze czytelnik, tego typu progi powodują, że kierowcy starając się  pokonać ów przeszkody najeżdżają tylko jedną częścią pojazdu wyjeżdżając na przeciwną część drogi lub też próbują wpasować się pomiędzy wysepki powodując tym samym niebezpieczne sytuacje. "Spotkałem takie sytuacje, że samochody stanęły naprzeciw siebie, gdyż pragnęły ominąć z obu stron progi. W ciągu mojego każdego przejazdu rejestruję takie sytuacje" - pisze zaniepokojony czytelnik.

reklama

Podobnie jak przy progach pod ZST, także i w tym miejscu najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ograniczników w miejscu linii ciągłej, które spowodują zgodną z przepisami jadzę kierowców.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: Nadesłane przez czytelnika2
foto: Nadesłane przez czytelnika3

Podobne artykuły

Zauważył(a)eś śliską ulicę bądź chodnik? Miasto...

Zauważył(a)eś śliską ulicę bądź chodnik? Miasto...

23-11-2021
Decyzja o karze 30 tys. zł dla organizatora...

Decyzja o karze 30 tys. zł dla organizatora...

13-10-2021
Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę...

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę akcja...

16-04-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama