poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wideo: Ukryte Skarby w Turku - reportaż w TVP3 Poznań

Wideo: Ukryte Skarby w Turku - reportaż w TVP3 Poznań - screen z Ukryte Skarby
screen z Ukryte Skarby 

W dniach 7-9 maja na terenie Turku co chwila w różnych miejscach miasta pojawia się ekipa telewizyjna z TVP 3 Poznań. Faktycznie, przez trzy dni realizowano w Turku kolejny odcinek cyklu reporterskiego „Ukryte Skarby”. Są już efekty pracy poznańskich dziennikarzy.

"Ukryte Skarby" to realizowany od trzech lat cykl reportaży z różnych zakątków Polski, ukazujących mało znane ale warte uwagi zabytki, historie i ciekawostki. Jeden z odcinków został zrealizowany w Turku w dniach 7-9 maja. W tym ponad 20 minutowym dokumencie, widzowie TVP3 Poznań, dowiedzą się m.in. o historii herbu Turku, dziełach Józefa Mehoffera a także o dniu codziennym naszego miasta. W wyemitowanym 18 maja br. reportażu, prowadzącą program Agatę Wojtkowiak, dziennikarkę telewizyjną TVP, po kościele oraz ekspozycjach muzeum oprowadza i opowiada rożne ciekawostki dyrektor muzeum Bartosz Stachowiak. Z ciekawostek, które prawdopodobnie nie wszystkim mieszkańcom są znane, w programie przypomniano procesy o czary jakie miały miejsce w Turku i okolicach. Jak dowiadujemy się z reportażu, w 1644 roku w Turku spalono na stosie Agnieszkę Bogdankę podejrzewaną o kontakty z diabłem.

reklama

Oprócz historii i zabytków miasta widzowie poznają także dzień dzisiejszy miasta za sprawą wizyty w Spółdzielni Socjalnej Powrócisz Tu i Inkubatorze Kuchennym o których opowiada Magdalena Ciołek prezes LGD TUR. O życiu kulturalnym w Turku opowiada Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia Przystań. Jest także wątek związany z nowo uruchomionym odwiertem wód geotermalnych i skutkach zamknięcia elektrowni o których Agata Wojtkowiak rozmawia z Joanna Misiak-Kędziora Zastępca Burmistrza Turku.

Wideo - Ukryte Skarby TVP3 Poznań z Turku


źródło: https://poznan.tvp.pl/26072038/ukryte-skarby

 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

12 maj.
Listy do redakcji: Nie dajcie sobą manipulować

Listy do redakcji: Nie dajcie sobą manipulować

16 st.
Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w...

Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w Wielkopolsce! A umowa na...

10 st.
Turkowska Unia Rozwoju z najlepszą strategią...

Turkowska Unia Rozwoju z najlepszą strategią w Wielkopolsce!

12-12-2023
Miasto Turek: Czy D. Młynarczyk nie wie co...

Miasto Turek: Czy D. Młynarczyk nie wie co pisze, czy kłamie?

02-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama