poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

W egzotyczną podróż z Ciocią Jadzią - słoneczne warsztaty z Elizą Piotrowską

W egzotyczną podróż z Ciocią Jadzią -  słoneczne warsztaty z Elizą Piotrowską
 

W minioną niedzielę, 19 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Niehandlowa z książką” w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem instytucję odwiedziła Eliza Piotrowska, tłumaczka, pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, by poprowadzić zajęcia warsztatowe.

Tam, gdzie przyjeżdża Eliza Piotrowska, chyba zawsze świeci słońce, które autorka przywozi ze sobą z Brazylii, gdzie mieszka na co dzień. Tak też było i w turkowskiej bibliotece, podczas niezwykle kreatywnych warsztatów ilustratorskich.

reklama

Mieszkająca na co dzień nad brzegiem oceanu w Brazylii, autorka kilkunastu książek dla dzieci, zajmuje się także tłumaczeniami z języka włoskiego. Jej wersję „Tupcia Chrupcia” znają prawie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym.  Oprócz przekładów i książek autorskich pisze do dziecięcych czasopism, takich jak Miś czy Świerszczyk. Jest także laureatką wielu nagród literackich.

Podczas niedzielnych warsztatów autorka zabrała wszystkich uczestników w literacki świat Cioci Jadzi. Wszystko po to, by wspólnie odwiedzić między innymi egzotyczne Rio de Janeiro i przepiękny Rzym.  Efektem prawie dwugodzinnego spotkania były kolorowe pocztówki z różnych zakątków świata, które odwiedziła bądź mogłaby odwiedzić książkowa bohaterka serii o przygodach zabawnej cioci.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele,  których głównym celem  jest promocja literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

reklama

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

18 wrz.
5 lat zajęć z Robotyki w Bibliotece!

5 lat zajęć z Robotyki w Bibliotece!

16 wrz.
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama