sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dawka sportu dla każdego - powstała nowa siłownia na stadionie

Dawka sportu dla każdego - powstała nowa siłownia na stadionie - Źródło: Miasto Turek
Źródło: Miasto Turek 

Zbliża się czas wakacji – pogoda coraz częściej sprzyja długim pobytom na świeżym powietrzu. Dobrym sposobem na spędzenie czasu w mieście jest skorzystanie z nowo powstałej siłowni zewnętrznej na Stadionie 1000-lecia, całkowicie darmowej i ogólnodostępnej. Do dyspozycji ćwiczących, w tym osób niepełnosprawnych, jest szesnaście różnego typu urządzeń.

O powstaniu tej siłowni zdecydowali turkowianie, głosując na nią w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na to zadanie 60 tys. zł.
Dzisiaj można już korzystać z urządzeń siłowni zewnętrznej, zainstalowanych na terenie stadionu, od strony pływalni krytej. Miejsce jest ogrodzone, wyposażone w ławki i kosze na odpady, oraz nowo posadzone drzewa liściaste. Mieszkańcy mogą tutaj korzystać z takich urządzeń jak sztanga do wypychania, drabinka, wyciąg, wioślarz, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, ławka treningowa, biegacz, pajacyk, surfer, twister, prasa nożna, narty, orbitrek i drążek do podciągania. Z niektórych z nich mogą korzystać osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach. Dla mniej aktywnych zamontowany został stół do gier planszowych.

reklama

Zachęcamy do korzystania z siłowni, która może stanowić ciekawą alternatywę dla spędzenia czasu wolnego, a przy tym pomóc w osiągnięciu wymarzonej formy na lato, poprawieniu kondycji i stanu zdrowia.

Źródło: Miasto Turek

JM

Podobne artykuły

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

28 sierp.
Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

14 czerw.
Dlaczego się pocimy?

Dlaczego się pocimy?

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama