piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja oraz Koncert Wolności

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja oraz Koncert Wolności - foto: jacek Mójta
foto: jacek Mójta 

Już jutro, 31 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku każdy z nas będzie mieć możliwość wziąć udział w dwóch ważnych wydarzeniach: najpierw, o godz.  17:00 z okazji 30. Rocznicy Wolnych Wyborów odbędzie się uroczysta sesja połączonych rad Miast i Gmin Powiatu Tureckiego.  Zaraz po niej, o godz. 18:00 rozpocznie się niezwykły Koncert Wolności w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Rada Amadeus „W 80 minut dookoła świata”.

Kiedy system komunistyczny w Polsce został obalony, w czerwcu 1989 odbyły się wybory parlamentarne, uznane jako pierwsze, wolne wybory. Z okazji okrągłej, 30. rocznicy tych wyborów tradycyjnie zwołana została sesja połączonych rad Miast i Gmin Powiatu Tureckiego, podczas której podjęta zostanie uchwała okolicznościowa.

reklama

Wyjątkowym punktem wieczoru będzie Koncert Wolności, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani, bowiem wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Wielokrotnie nagradzana i koncertująca po całej Europie Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal, obecnie uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Koncert odbędzie się pod hasłem „W 80 minut dookoła świata” - mamy więc szansę wraz z orkiestrą przenieść się w niezwykłą, muzyczną podróż, pozostając w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze wydarzenia – jest to okazja dla każdego z nas, by w niezwykły sposób zakończyć maj i z nową energią wkroczyć w kolejny, słoneczny miesiąc.

JM

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja oraz Koncert Wolności

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

16 wrz.
Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama