poniedziałek 09 grudnia 2019

Anety, Leokadii, Wiesława

reklama

Wideo: Muzyka, ognisko i niepowtarzalny klimat, czyli Harcerskie Śpiewogranie

Wideo: Muzyka, ognisko i niepowtarzalny klimat, czyli Harcerskie Śpiewogranie - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

W zeszły czwartek, 6 czerwca dziedziniec Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera przepełniony był nastrojowymi melodiami – a to za sprawą kolejnego już Harcerskiego Śpiewogrania ph. „Zielony Płomień”. Była to trzecia edycja tego niezwykłego wydarzenia, organizowana przez ZHP Komendę Hufca im. Mikołaja Kopernika w Turku oraz turkowskie muzeum.

„Krajka”, „Ogień”, "Plastelina", "Stokrotka"  – m.in. takie harcerskie piosenki mogliśmy wczoraj usłyszeć na dziedzincu Muzeum Miasta Turku, wykonywane przy akompaniamencie gitary. Nie zabrakło harcerskich zabaw, które sprzyjały integracji uczestników i wraz z piosenkami umilały czwartkowe popołudnie.

reklama

„Na Harcerskim Śpiewograniu "Zielony Płomień" byłam po raz trzeci. Jednak za każdym razem jest to dla mnie coś nowego. Śpiewając piosenki lub pląsając uświadamiam sobie, jaką dobrą decyzję podjęłam wstępując do drużyny harcerskiej. Pomimo tego, że w tym roku frekwencja nie była ogromna bawiłam się bardzo dobrze, a atmosfera była bardzo przyjazna” – komentuje Julia Kowalczyk, harcerka ZHP.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczestników trzecie Harcerskie Śpiewogranie ph. „Zielony Płomień” przebiegło w szczególnej i radosnej atmosferze, wpisując się już w tradycję wydarzeń w mieście. Czekamy na kolejną edycję nastrojowego śpiewogrania, a przed nami kolejne inicjatywy podejmowane przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Komendy Hufca im. Mikołaja Kopernika w Turku – Czuwaj!

Podobne artykuły

Zjazd Hufca ZHP Turek

Zjazd Hufca ZHP Turek

12 list.
80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

28 wrz.
Harcerze 8 Drużyny Harcerskiej NS Europejczycy...

Harcerze 8 Drużyny Harcerskiej NS Europejczycy na...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama