sobota 17 sierpnia 2019

Anity, Elizy, Mirona

reklama

Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO
 

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 roku dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestniczyło w rozgrywanych w Warszawie  zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Piotr Wojtkowiak z klasy 1f  (opiekun p. Sylwia Smolińska) i Mateusz Grzymski z klasy 3a (opiekun p. Barbara Żebrowska) znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczestników olimpiady.

W zawodach centralnych licealiści byli jedynymi reprezentantami z województwa wielkopolskiego. Po przejściu czterech etapów eliminacji, uzyskali już wcześniej tytuł finalisty etapu centralnego i dzięki temu mają już zagwarantowane zwolnienie z matury z historii i 100% na świadectwie maturalnym z tego przedmiotu.

reklama

Program zawodów centralnych miał charakter interdyscyplinarny i obejmował liczne konkurencje dotyczące dziejów oręża polskiego w latach 1921-56. Były to: 2. Broń i Barwa, 3. Eksponat Muzealny, 4. Malarstwo batalistyczne, 5.Geografia militarna, 6. Film, 7. Literatura i poezja, 8. Pieśń, 9. Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie – wcześniej każdemu uczestnikowi przydzielonych. Pierwszą konkurencją było natomiast wykonanie wcześniej drzewa genealogicznego swojej rodziny, do pradziadków włącznie i opisanie jej losów  w latach 1921-56.

Zróżnicowane konkurencje wymagały rozległej i specjalistycznej wiedzy dotyczącej dziejów oręża polskiego. Podsumowaniem zawodów było wręczenie dyplomów i medali uczestnikom przez m.in. Wiceministra Edukacji Narodowej Pana Maciej Kopcia.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Dwie zawodniczki LFA Turek powołane do...

Dwie zawodniczki LFA Turek powołane do...

31 lip.
Stypendia sportowe we Władysławowie rozdane!

Stypendia sportowe we Władysławowie rozdane!

16 lip.
Wielkie plany w małym mieście - badania...

Wielkie plany w małym mieście - badania Makarego...

3 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama