piątek 06 grudnia 2019

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

reklama
Wzorek

Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO
 

W dniach 6 – 8 czerwca 2019 roku dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestniczyło w rozgrywanych w Warszawie  zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Piotr Wojtkowiak z klasy 1f  (opiekun p. Sylwia Smolińska) i Mateusz Grzymski z klasy 3a (opiekun p. Barbara Żebrowska) znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczestników olimpiady.

W zawodach centralnych licealiści byli jedynymi reprezentantami z województwa wielkopolskiego. Po przejściu czterech etapów eliminacji, uzyskali już wcześniej tytuł finalisty etapu centralnego i dzięki temu mają już zagwarantowane zwolnienie z matury z historii i 100% na świadectwie maturalnym z tego przedmiotu.

reklama

Program zawodów centralnych miał charakter interdyscyplinarny i obejmował liczne konkurencje dotyczące dziejów oręża polskiego w latach 1921-56. Były to: 2. Broń i Barwa, 3. Eksponat Muzealny, 4. Malarstwo batalistyczne, 5.Geografia militarna, 6. Film, 7. Literatura i poezja, 8. Pieśń, 9. Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie – wcześniej każdemu uczestnikowi przydzielonych. Pierwszą konkurencją było natomiast wykonanie wcześniej drzewa genealogicznego swojej rodziny, do pradziadków włącznie i opisanie jej losów  w latach 1921-56.

Zróżnicowane konkurencje wymagały rozległej i specjalistycznej wiedzy dotyczącej dziejów oręża polskiego. Podsumowaniem zawodów było wręczenie dyplomów i medali uczestnikom przez m.in. Wiceministra Edukacji Narodowej Pana Maciej Kopcia.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w...

Świetna zabawa podczas Miniolimpiady w Specjalnym...

21 list.
Kolejny sukces Moniki Poniedziałek z LFA Turek

Kolejny sukces Moniki Poniedziałek z LFA Turek

28 paźd.
Gm. Malanów: Marysia i Franek już po ślubie...

Gm. Malanów: Marysia i Franek już po ślubie czyli...

11 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama