piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe

MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe
 

Małe dzieci uwielbiają matematykę. Wyliczanki, układanie wzorów czy segregowanie przedmiotów, odkrywanie kształtów, chwalenie się: „zjadłem pół bułki” lub „mam już 4 i pół roku”… to przecież wszystko jest matematyka – coś naturalnego dla dzieci. Jednak kiedy dziecko idzie do szkoły często traci to zainteresowanie,  a nawet zaczyna się bać matematyki. Jak zachęcać dzieci do poznawania Królowej Nauk? 

Bezpłatne Lekcje Pokazowe Matplanety - 21 września 2019 r.
w godz. od 10.00 do 11.00 
godz. 10.00 lekcja dla 4-5 latków
godz. 10.00 lekcja dla 6-7 latków
godz. 10.00 lekcja dla 8-9 latków

62-700 Turek, ul. Milewskiego 9 (obok PH Karuzela)
Odwiedź nas na FB ! ZAPRASZAMY
https://www.facebook.com/matematykaturek/

reklama

Matplaneta to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Dzieci uczą się matematyki i logiki przez rozwiązywanie problemów. Dzięki naszym metodom, dzieci uczą się szybciej – sześciolatkowie dodają ułamki, ośmiolatkowie odkrywają wzór na pole trójkąta. Nasze zajęcia to spotkania matematyką i logiką prowadzone metodą twórczego rozwiązywania problemów na podstawie programu Math Circle opracowanego przez prof. Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda w USA. 

U nas dzieci uczą się poprzez sprawdzanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań. Na naszych zajęciach wyeliminowaliśmy presję czasu oraz konkurencji, w zamian zaproponowaliśmy dzieciom zagadnienia z obszarów matematyki,  które są w niewystarczający sposób przerabiane w szkole. Dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób typowo szkolny. Poznają je przez szukanie własnych różnych dróg rozwiązania zadania.Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Nie narzucamy jedynego sposobu rozwiązania, schematu. Stawiamy na rozmowę i współpracę w grupie. Motywujemy dzieci do działania i szukania pomysłów na rozwiązanie. Sprawdzamy, czy one działają i wyciągamy wspólnie wnioski z wykonanej pracy. Dzieciaki uczą się przez odkrywanie i sprawdzanie, zamiast wykuwać gotowe twierdzenia, wzory, schematy. Uczą się myśleć. 

Podążając za badaniami profesora ManfredaSpitzera1 „Małe dzieci mają otwarte i chłonne umysły. Jeśli pozwolimy im na poszukiwania i odkrywanie świata „po swojemu”, to każde jest w stanie zrozumieć reguły matematyki”. W Matplanecie, kierując się słowami profesora, uczymy dzieci myśleć i wierzyć, że są w stanie samodzielnie rozwiązywać problemy matematyczne i logiczne, a skuteczność działań potwierdzają liczne sukcesy uczestników naszych zajęć!

reklama

Masz dziecko w wieku 4-14 lat i chcesz, by przeżyło ciekawą przygodę z Matplanetą? Dołącz do nas!

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe
Podobne artykuły
Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują...

Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują korepetycje z fizyki?

26 kw.
127 stypendystów z

127 stypendystów z "Jedynki". Burmistrz Miasta Turku przyznał nagrody...

11-10-2023
Wszyscy potrzebujemy Uniwersytetu Kaliskiego

Wszyscy potrzebujemy Uniwersytetu Kaliskiego

13-09-2023
404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z...

404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Turku!

16-10-2022
Jesteśmy Akademią

Jesteśmy Akademią

07-03-2022
Malanów. Makieta centrum handlowego stanęła...

Malanów. Makieta centrum handlowego stanęła w centrum szkoły

05-01-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama