czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Nauczyciele odebrali swoje awanse

Nauczyciele odebrali swoje awanse
 

Dzisiaj sześciu nauczycieli z miejskich szkół i przedszkoli złożyło ślubowanie i odebrało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

W sześciu przedszkolach samorządowych i w trzech szkołach podstawowych w Turku zatrudnionych jest 297 nauczycieli. Wśród nich jest 237 nauczycieli dyplomowanych, 35 nauczycieli mianowanych, 18 nauczycieli kontraktowych i 7 stażystów. Aby uzyskać stopień nauczyciela mianowanego, nauczyciel kontraktowy musi przepracować nieprzerwanie co najmniej 2 lata i 9 miesięcy oraz zdać egzamin przed specjalną komisją, podczas którego prezentuje swój dorobek zawodowy i odpowiada na pytania członków komisji. Uzyskanie stopnia awansu to nie tylko większy prestiż i odpowiedzialność, ale także większe wynagrodzenie.

reklama

Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego odbywały się 31 lipca i 1 sierpnia tego roku. Wszyscy pomyślnie przeszli kwalifikację, w efekcie czego 27 sierpnia złożyli ślubowanie, podpisali akty ślubowania i od burmistrza Romualda Antosika odebrali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowymi nauczycielami mianowanymi zostali: Roman Kacprzak – nauczyciel psycholog w Szkole Podstawowej nr 5; Alicja Graczyk i Hanna Perederij – nauczycielki w Przedszkolu Samorządowym nr 6; Beata Acela i Karolina Arent – nauczycielki w Przedszkolu Samorządowym nr 3; Agnieszka Wieczorek – nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym nr 8.

Źródło: Miasto Turek

Podobne artykuły

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

27 lip.
Nowy Naczelnik Wydziału...

Nowy Naczelnik Wydziału...

15 czerw.
List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu...

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama