Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

wtorek 02 czerwca 2020

Erazma, Marianny, Marzeny

reklama

Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone

Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone
 

Zakończona została termomodernizacja wszystkich bloków na osiedlu przy ul. Górniczej. Akcja termomodernizacja na Górniczej rwała 3 lata i kosztowała ok. 1,7 mln zł. 

W tym roku, jeszcze przed sezonem grzewczym, dwa ostatnie bloki przy ulicy Górniczej przeszły termomodernizację. To bloki o numerach 22 i 24. W obu zmodernizowana została instalacja centralnego ogrzewania, poprzez uzupełnienie izolacji, montaż zaworów na pionach świecowych, uzupełnienie zaworów termostatycznych oraz montaż podzielników do pomiaru ciepła i central obsługujących podzielniki. Ściany zewnętrzne od piwnic po najwyższe kondygnacje oraz kominy zostały ocieplone, podobnie jak stropodach nad klatkami schodowymi. Ponadto wymieniono starą, drewnianą stolarkę okienną powierzchni wspólnych w piwnicach, oraz na poddaszu i w lokalach mieszkalnych. Bloki zyskały także nowe drzwi wejściowe do klatek schodowych i nowe zadaszenia nad tymi drzwiami. Ponadto wyremontowane zostały balkony, które należało odpowiednio zaizolować, wymienić obróbki blacharskie i posadzki. 

reklama

Na podstawie umowy z Gminą Miejską Turek, inwestorem zastępczym ustanowione zostało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku. Do zadań inwestora zastępczego należało przeprowadzenie procedury dotyczącej zlecenia opracowania dokumentacji oraz wykonania termomodernizacji budynków, a także zapewnienie nadzoru nad prawidłowym wykonaniem całego zakresu robót. 

Termomodernizacja bloku przy Górniczej 22 kosztowała 310.146,45 zł, natomiast bloku przy Górniczej 24 - 314.466,61 zł. Były to dwa ostatnie, dotąd nieocieplone bloki na tym osiedlu. W minionych latach ocieplone zostały bloki: nr 20 i nr 30 w roku 2017 (576 tys. zł), nr 28 i nr 32 w roku 2018 (478 tys. zł).

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Starostwo planuje termomodernizację szpitala

Starostwo planuje termomodernizację szpitala

17-06-2019
Ocieplone następne bloki na Górniczej

Ocieplone następne bloki na Górniczej

03-12-2018
Turek ocieplił swój wizerunek

Turek ocieplił swój wizerunek

22-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama