poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Warsztatowo i literacko czyli kolejne "Niehandlowe z książką"

Warsztatowo i literacko czyli kolejne
 

W ostatnim czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku dzieje się bardzo dużo. Wszystko za sprawą, realizowanego przez instytucję, dużego projektu animującego czytelnictwo pod nazwą „Z książką można wiele”. To właśnie dzięki niemu udało się zaprosić do biblioteki Przemysława Wechterowicza oraz przeprowadzić warsztaty kreatywnego pisania Loesje. 

„Z książką można wiele” to realizowany od kwietnia projekt, na który udało się turkowskiej bibliotece uzyskać dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Jednym z elementów projektu są, między innymi, cykliczne niedzielne spotkania, odbywające się pod nazwą "Niehandlowa z książką". 

reklama

I to właśnie w ramach tych działań, w ostatnim czasie odbyły się warsztaty kreatywnego pisania Loesje. Głównym celem przeprowadzonych warsztatów było pobudzenie twórczego myślenia, inspiracja do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów. Podczas zajęć powstały lapidarne w formie teksty, będące wynikiem kreatywnej zabawy skojarzeniami słownym. 

Kolejna niehandlowa niedziela to pełne szaleństwa spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem – znanym i lubianym przedstawicielem literatury dziecięcej. Autor bardzo szybko nawiązał fantastyczną relację z uczestnikami wydarzenia, angażując do poszczególnych zadań całe rodziny. Był quiz literacki, oraz odgrywanie scenek z ulubionych książek. Nie zabrakło także czasu na podpisywanie autorskich egzemplarzy i wspólne zdjęcia. 
„Niehandlowa z książką” to cześć projektu „Z książką można wiele. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego” pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama