środa 16 czerwca 2021

Aliny, Anety, Benona

18°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji "Szkoła pamięta"

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji
 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku przystąpiła  do akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy  o zmarłych.

Uczniowie SP4, jak co roku, odwiedzili lokalne miejsce pamięci narodowej oraz  zapoznali się z historią tych  miejsca zapisaną na tablicach. Delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie  rodziny patrona, gen. M. M. Smorawińskiego.

reklama

W akcję włączyli  się również najmłodsi z klas 1-3, którzy wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca poświęcone pamięci lokalnej społeczności, zasłużonej  w walce o wolność. Działania podjęte w ramach akcji "Szkoła pamięta" mają na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszej historii i ludziach walczących  o naszą wolność, bo pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

25 maj.
Święto Patrona Szkoły w

Święto Patrona Szkoły w "Czwórce"

30 kw.
Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano...

Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano...

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama