czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji "Szkoła pamięta"

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji
 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku przystąpiła  do akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy  o zmarłych.

Uczniowie SP4, jak co roku, odwiedzili lokalne miejsce pamięci narodowej oraz  zapoznali się z historią tych  miejsca zapisaną na tablicach. Delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie  rodziny patrona, gen. M. M. Smorawińskiego.

reklama

W akcję włączyli  się również najmłodsi z klas 1-3, którzy wraz z wychowawcami odwiedzili miejsca poświęcone pamięci lokalnej społeczności, zasłużonej  w walce o wolność. Działania podjęte w ramach akcji "Szkoła pamięta" mają na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszej historii i ludziach walczących  o naszą wolność, bo pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.
Tuliszków. 229. rocznica uchwalenia Konstytucji...

Tuliszków. 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama