środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego
 

Wybudowany został nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego 2, tj. ciągu pieszego, którym codziennie mnóstwo turkowan zmierza do i z pracy lub szkoły.

Pomysł budowy nowego chodnika przy ul. Wyszyńskiego 2 został w ubiegłym roku zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek i w głosowaniu zyskał poparcie 908 mieszkańców Turku. To pozwoliło na jego realizację w tym roku.

reklama

Prace rozpoczęły się dwa miesiące temu, natomiast przed kilkoma dniami odbył się odbiór inwestycji. Wykonawcą była firma RM Beton z Dzierżąznej. Do zadań wykonawcy należał m.in. demontaż starego chodnika oraz elementów betonowych dawnego ciągu komunikacyjnego, korytowanie terenu pod nowy chodnik, wykonanie podbudowy, ułożenie nowych krawężników betonowych oraz ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm.

Nowych chodnik ma szerokość 2,2 m i długość 97 m. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 47.800 zł.

źródło: UM Turek

Nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego

Podobne artykuły

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.
Przerwy w dostawie wody dla wielu ulic....

Przerwy w dostawie wody dla wielu ulic. Komunikat PGKiM

14 st.
Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama