Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

piątek 19 sierpnia 2022

Emilii, Julinana, Konstancji

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Rok po wybuchu na Wyszyńskiego

Listy do redakcji: Rok po wybuchu na Wyszyńskiego - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Mija rok od dramatycznego zdarzenia, które miało miejsce w bloku przy ul. Wyszyńskiego 14. Od tamtego czasu trwają prace związane z przywróceniem zniszczonych mieszkań do użytkowania.

Do wybuchu gazu w mieszkaniu na trzecim piętrze bloku przy ul. Wyszyńskiego 14 doszło 28 września 2020 r. Wówczas jeszcze nikt nie miał świadomości, jak duże zniszczenia powstały w budynku. Najważniejsze było to, że mieszkańcy ocaleli. Miasto szybko zorganizowało zainteresowanym rodzinom mieszkania zastępcze, zaś do bloku wkroczyli eksperci z zakresu budownictwa.

reklama

Na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994. Prawo budowlane, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Turku wydał w dniu 29 września 2020 r. postanowienie nakazujące wykonanie ekspertyzy technicznej budynku określającej sposób naprawy zniszczeń powstałych w wyniku wybuchu gazu, które przywrócą budynek do stanu umożliwiającego jego pełne użytkowanie. Dnia 17 lutego 2021 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakazującą doprowadzić budynek do odpowiedniego stanu technicznego poprzez wykonanie prac budowalnych polegających m.in. na naprawie uszkodzonej konstrukcji nośnej ścian i stropu budynku, odbudowie uszkodzonych kominów wentylacyjnych, montażu nowych wewnętrznych instalacji c.o., c.w., wod.-kan. i elektrycznej w części wspólnej budynku, naprawie uszkodzonej balustrady w klatce schodowej i balustrady balkonowej oraz na wymianie uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej na klatce schodowej w części wspólnej uszkodzonego budynku.

Przedsiębiorstwo w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14 przeprowadziło przetarg na wybór wykonawcy prac zgodnie z decyzją PINB w Turku i w maju 2021 r. podpisana została umowa z wybraną firmą. Remont prowadzony jest w zamieszkałym budynku, co jest pewnego rodzaju utrudnieniem. Niemniej dotychczas wymienione zostały uszkodzone stropy międzykondygnacyjne, odbudowana ściana nośna od strony zachodniej oraz komin i ścianki działowe. Ponadto wstawiona została nowa stolarka okienna i wymieniona instalacja elektryczna. Aktualnie tynkowane są ściany i naprawiane pęknięcia ścian wewnętrznych. Prace mają zakończyć się wraz z końcem tego roku.

Mamy świadomość, że właściciele lokali już nie mogą doczekać się powrotu do swoich mieszkań. W końcu czekają na to od roku.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. Archiwum Turek.net.pl2
fot. Archiwum Turek.net.pl3
fot. Archiwum Turek.net.pl4
fot. Archiwum Turek.net.pl5
fot. Archiwum Turek.net.pl6
fot. Archiwum Turek.net.pl7

Podobne artykuły

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku...

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku czeka...

9 sierp.
Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali...

Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali niemal...

2 sierp.
Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama