poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Niezwykłe warsztaty poetyckie w biblioetce

Niezwykłe warsztaty poetyckie w biblioetce
 

Już w najbliższy piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, odbędą się niecodzienne międzypokoleniowe warsztaty. Wydarzeniu, realizowanemu w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” towarzyszyć będzie intrygujące hasło „Poezja wokół nas”. Wszystkich zainteresowanych niestandardowym podejściem do twórczości poetyckiej zapraszamy już od godziny 9.00.

„Jubileuszowo wokół Pietrzaka" to szereg kompleksowych i spójnych działań promujących czytelnictwo, w tym także o zasięgu ogólnopolskim, których wspólną osią jest postać wielkiego, choć zapomnianego poety i publicysty, związanego z Turkiem, Włodzimierza Pietrzaka. W ramach zadania zaplanowano także szereg działań dodatkowych, w tym także międzypokoleniowe warsztaty, których głównym celem jest zainteresowanie twórczością poetycką i zaangażuje działania grupy społeczne niebędące aktywnymi uczestnikami życia literackiego w Polsce.

reklama

Już w najbliższy piątek, od godz. 9.00 do 18.00 na wszystkich zainteresowanych niecodziennym podejściem do twórczości poetyckiej czekać będą stosika warsztatowe, na których odbywać będą się graficzne zabawy z wierszem. Uczestnicy warsztatów będą mogli między innymi stworzyć limeryki na prześcieradłach, ozdobić fragmentami wierszy torby, kubki i koszulki, które następnie będą mogły być wykorzystane w codziennych sytuacjach.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach Loesje, bazujących na technikach twórczego pisania, których metodologia opiera się na zabawie słowem. Udział w zajęciach wymaga wcześniejszego zapisu pod numerem tel. 63 278 51 34 w. 16.Działania realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka są częścią projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama