wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Zdrowie pod choinkę czyli festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 5

Zdrowie pod choinkę czyli festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 5
 

W mikołajkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku po raz kolejny odbył się coroczny festyn, podczas którego całe rodziny szukały sposobów na zdrowie. Dlaczego „Zdrowie pod choinkę”? Ponieważ grudniowe spotkanie jest promocją zdrowia w jego holistycznym ujęciu.

Świeże, naturalne odżywianie, aktywność fizyczna, a przede wszystkim zdrowie psychiczne i duchowe, czyli realizowanie pasji, dzielenie się swoim hobby, szukanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego i to, co jest priorytetowym celem: zacieśnianie więzi rodzinnych, wielopokoleniowych podczas przygotowywania stroików, ozdób, ciast i w czasie wspólnego spędzania czasu podczas festynu. Ponadto „Zdrowie pod choinkę” organizatorzy festymu chcą ofiarować w prezencie tym, którzy go właśnie najbardziej potrzebują. Dlatego każdemu festynowi  w szkole przyświecają cele charytatywne.

reklama

Co w tym roku można było zobaczyć w szkole na os. Wyzwolenia? Oprócz tradycyjnych stoisk klasowych, oferujących domowe produkty żywnościowe, piękne ozdoby na choinkę, stroiki czy inne artystyczne drobiazgi, z których dochód wspiera osoby najbardziej potrzebujące oraz WOŚP, zaoferowano uczestnikom szereg atrakcji. Wśród aktywnych form wspierających zdrowie fizyczne były m.in. rodzinne rozgrywki w tenisa stołowego z nagrodami (zaproponowane przez rodziców uczniów z klasy VI c  - tu serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Sochackiego), zabawy z piłką w sali gimnastycznej czy coroczne bicie rekordu w największej liczbie osób skaczących przez skakanki w jednym momencie. Gościem specjalnym byli karatecy z klubu Kyokushin Karate w Turku, którzy przybyli do „Piątki” pod wodzą senseja Dariusza Jasiakiewicza z niezwykle ciekawym pokazem swoich umiejętności. Ponadto w trosce o zdrowie można było zmierzyć ciśnienie oraz zasięgnąć porady pielęgniarki szkolnej Pani Wandy Wójcik, a w zaciszu korytarza A obejrzeć filmy edukacyjne „Śmietnik w mojej głowie”, w tym „Gorzka prawda o cukrze”.

O zdrowie psychiczne, szczególnie w zakresie  profilaktyki uzależnień, zadbała pedagog szkolna Pani Joanna Marciniak, organizując warsztaty ph. „Zbliżają się święta! Wyślij kartkę zamiast sms”, tym samym włączając się w ogólnopolską kampanię przeciwdziałania fonoholizmowi. Dla tych, którzy poszukiwali prezentu pod choinkę, nauczyciele bibliotekarze przygotowali, jak co roku, kiermasz książek. Tuż obok natomiast można było spróbować szczęścia w loterii zorganizowanej przez nauczycieli świetlicy i wygrać puzzle, maskotki czy inne ciekawe, piękne zabawki czy bibeloty, wspierając przy tym potrzebujących. Stołówka szkolna stała się miejscem, w którym znaleźli azyl goście nielubiący zgiełku i ceniący sobie ciszę. W miłej atmosferze można było wypić kawę, herbatę i posilić się zakupionymi produktami, ciesząc się rozmową ze spotkanymi podczas festynu przyjaciółmi i znajomymi. 

Organizatorzy dziękująUczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi za zaangażowanie!

reklama

 

Podobne artykuły

Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.
Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

28-12-2020
Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w...

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym...

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama