niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Praktyki za granicą czyli podsumowanie roku 2019 w ZST.

Praktyki za granicą czyli podsumowanie roku 2019 w ZST.
 

Dnia 21 stycznia w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się podsumowanie kursów, praktyk oraz zagranicznych wyjazdów w 2019 roku. W uroczystym rozdaniu certyfikatów uczestniczył starosta Dariusz Kałużny.

Praktyki za granicą dostępne dla uczniów technikum były dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach programu 43 uczniów oraz 5 nauczycieli ZST odbyło praktyki, oraz staże zawodowe w europejskich firmach (Estonia, Hiszpania, Słowacja i Niemcy).

reklama

Ponadto 6 uczniów uczestniczyło w warsztatach z obsługi dronów i awioniki, które odbyły się we Włoszech, a 10 brało udział w warsztatach na temat cyberprzemocy w Grecji. Wszystko to za sprawą programu „Erasmus+”. W 2019 roku turkowskie technikum kilkakrotnie gościła praktykantów i nauczycieli z krajów całej europy w ramach właśnie tego programu.

Na bieżący rok przewidziane jest 39 zagranicznych praktyk dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie klasy technik logistyk będą szkolić się w Hiszpanii, kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik usług gastronomicznych pojadą do Niemiec, a uczniowie klas technik informatyk będą mieli okazję wyjazdu na Słowację. W Erasmusa 16 osób zwiedzi Włochy Hiszpanię oraz Rumunię.

ML

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama