poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

Druga debata nad problemem śmieci w mieście
 

W poniedziałek 10 lutego br., Rada Miejska Turku po raz drugi musiała pochylić się nad uchwałami dotyczącymi systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Turku. Poprzednie zapisy zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała zapisy w uchwale Rady Miejskiej Turku z 15 stycznia 2020 r., dotyczące różnych terminów wejścia w życie rozwiązań dotyczących nieruchomości zamieszkach i nieruchomości niezamieszkałych. Dlatego w trybie pilnym należało ujednolicić terminy, czyli ponownie podjąć uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wysokości stawek, określenia wzoru deklaracji.

reklama

W tej sytuacji radni spotkali się na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym. W głosowaniu nad metodą i wysokością opłaty uchwały przyjęte zostały ośmioma głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości i Niezrzeszonych. Pozostali radni zapowiedzieli, że nie zgadzają się na metodę obliczania opłat za odpady od osoby i wstrzymają się od głosu, co też zrobili. Pozostałe uchwały dotyczące terminów wnoszenia opłat oraz wzorów deklaracji przyjęte zostały jednogłośnie, tj. 18 głosami.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Gdzie oraz jak wyrzucić zużyte maseczki i...

Gdzie oraz jak wyrzucić zużyte maseczki i rękawiczki

26 maj.
Listy do redakcji: Turkowianie popierają metodę...

Listy do redakcji: Turkowianie popierają metodę...

11 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama