piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

Druga debata nad problemem śmieci w mieście
 

W poniedziałek 10 lutego br., Rada Miejska Turku po raz drugi musiała pochylić się nad uchwałami dotyczącymi systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Turku. Poprzednie zapisy zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała zapisy w uchwale Rady Miejskiej Turku z 15 stycznia 2020 r., dotyczące różnych terminów wejścia w życie rozwiązań dotyczących nieruchomości zamieszkach i nieruchomości niezamieszkałych. Dlatego w trybie pilnym należało ujednolicić terminy, czyli ponownie podjąć uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wysokości stawek, określenia wzoru deklaracji.

reklama

W tej sytuacji radni spotkali się na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym. W głosowaniu nad metodą i wysokością opłaty uchwały przyjęte zostały ośmioma głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości i Niezrzeszonych. Pozostali radni zapowiedzieli, że nie zgadzają się na metodę obliczania opłat za odpady od osoby i wstrzymają się od głosu, co też zrobili. Pozostałe uchwały dotyczące terminów wnoszenia opłat oraz wzorów deklaracji przyjęte zostały jednogłośnie, tj. 18 głosami.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

z wczoraj
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama