środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego powstanie na Milewskiego

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego powstanie na Milewskiego
 

Wielokrotnie na sesjach Rady Miejskiej Turku słychać było skargi na uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy podczas przerw palą papierosy i zaśmiecają skwer przy ul. Milewskiego, w rejonie al. Piłsudskiego. Teraz palenie w tym miejscu będzie zagrożone karą 500 zł.

Kiedy w szkole jest przerwa, tłumy młodych ludzi gromadziły się na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Milewskiego i al. Piłsudskiego. Nad skwerem wówczas unosi się dym tytoniowy, zaś po zakończeniu przerwy po młodzieży pozostają niezliczone ilości śmieci. Opakowania jednorazowe po jedzeniu, opakowania po papierosach i innych wyrobach tytoniowych, butelki po napojach - to wszystko leży na chodniku i w sąsiednich krzewach. Sprzątanie niewiele pomaga, bo po kolejnej przerwie skwer znowu jest zabrudzony.

reklama

O rozwiązanie problemu zwrócili się mieszkańcy Turku oraz dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wyjściem z tej sytuacji okazuje się być wprowadzenie tutaj specjalnej strefy wolnej od dymu. Samorząd, na podstawie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, może wydzielić inne niż określone w ustawie miejsca przeznaczone do użytku publicznego jako strefy wolne o dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalniających za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego. Właśnie takim miejscem – strefą wolną od dymu tytoniowego, będzie skwer przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Milewskiego.

Po uprawomocnieniu się uchwały Rady Miejskiej, za palenie papierosów, papierosów elektronicznych i innych nowoczesnych wyrobów tytoniowych w powyższej strefie wolnej od dymu, policja będzie mogła nakładać mandaty w wysokości ustawowej, tj. 500 zł.

źródło UM Turek

Podobne artykuły

Feralne progi zwalniające przed ZST

Feralne progi zwalniające przed ZST

24-11-2017
16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

13-11-2017
Powiększenie Karuzeli Turek już widoczne

Powiększenie Karuzeli Turek już widoczne

27-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama