niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP Górnik

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce Klubu SHDK RP Górnik - fot. Bartek Siwiński
fot. Bartek Siwiński 

Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. Tym bardziej w okresie pandemii koronawirusa, jego zasoby są bardzo istotne. W piątkowe przedpołudnie 3 kwietnia br., 66 osób oddało ten cenny płyn podczas poboru krwi zorganizowanym przez Klub SHDK RP Górnik.

Do akcji zgłosiło się 86 osób, z czego zakwalifikowało się 66 dawców. Udało się zebrać blisko 30 litrów tego bezcennego płynu  Akcja poboru krwi trwała trzy godziny od 8.00 do 11.00 a całość przeprowadzono w Hostelu Barbórka na ul. Legionów Polskich 9.  Akcja odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Turku.

reklama

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i oddali tego dnia krew. To nie pierwsza i nie ostatnia akcja aktywnie działającego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Górnik. Od kiedy zamknięto turkowski oddział krwiodawstwa, honorowi dawcy często na własną rękę organizują akcję poboru tego cennego płynu. Klub SHDK Górnik organizuje po kilka poborów krwi w ciągu roku. 

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama