piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Transmisje Triduum Paschalnego z turkowskiego kościoła

Transmisje Triduum Paschalnego z turkowskiego kościoła - źródło: parafiaturek.pl
źródło: parafiaturek.pl 

Już dziś o godzinie 15:00 i 18:00 inicjatorzy akcji "Piękni, Młodzi, Wierzący - Eucharystia Młodych" wraz z Parafią  świętej Barbary wszystkich zainteresowanych zapraszają na transmisję adoracji oraz Liturgii Wielkiego Piątku. Transmitowana na żywo będzie także Wigilia Paschalna oraz Msza Wielkanocna.

Tegoroczne Święta Wielkanocne są niewątpliwie wyjątkowe. Nie możemy spotkać się w większym gronie rodzinnym, a nawet święcić koszyczków wielkanocnych. Sytuacja niestety tego wymaga - zachowanie szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa pozwoli spędzać kolejne Święta radośnie i zdrowo w gronie najbliższych. Pamiętajmy o tym i przestrzegajmy obostrzeń!

reklama

Dla wielu mieszkańców Turku i całego powiatu niewątpliwie trudną sytuacją jest brak możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniach Triduum Paschalnego - w związku z tym młodzi katolicy uczestniczący w organizowaniu comiesięcznej Eucharystii Młodych wraz z Parafią świętej Barbary w Turku postanowili wyjść na przeciw z transmisjami na żywo. Co prawda, nigdy nie oddadzą prawdziwego wydarzenia, jednak organizatorzy chcą chociaż tak umożliwić zainteresowanym uczestnictwo w Triduum Paschalnym w lokalnym kościele.

Transmisje odbywać się będą na stronie na Facebooku "Piękni, Młodzi, Wierzący":
https://www.facebook.com/pieknimlodziwierzacy/
UWAGA! Nie trzeba mieć założonego konta, transmisje online będą dostępne publicznie dla wszystkich bez wyjątku. Wystarczy wejść na profil wskazany w linku powyżej i znaleźć tam transmisję na żywo.

Program transmisji online:
Wielki Czwartek - 18:00
Wielki Piątek (adoracja z ciemnicy, Liturgia Wielkiego Piątku) - 15:00 oraz 18:00
Wielka Sobota (adoracja Grobu Pańskiego, Wigilia Paschalna) - 12:00 oraz 20:00
Wielkanoc (Niedzielna Msza Święta) - 10:00

Podobne artykuły

Skąd wzięła się tradycja Lanego Poniedziałku?

Skąd wzięła się tradycja Lanego Poniedziałku?

13-04-2020
Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i...

Wasza świąteczna galeria. Piękne pisanki i święconki

12-04-2020
Tajemnicza data Wielkanocy

Tajemnicza data Wielkanocy

11-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama