poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani! - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

Obecna sytuacja jest trudna – można jednak ten czas „zastoju” wykorzystać pożytecznie na wiele sposobów. Czasu nie marnują założyciele stowarzyszenia „Przystań”, który nieustannie pracują nad upiększaniem Międzypokoleniowego Klubu Kultury. UWAGA - każdy z nas w bezpieczny sposób może ich wspomóc!

„Nie poddajemy się, nie składamy broni. Zdajemy sobie sprawę z trudnych czasów, jednak ta walka polega również na tym, żeby robić po prostu swoje, oczywiście bezpiecznie, w miarę możliwości” – mówi Jacek Sulkowski, który wraz z małżonką, a jednocześnie Prezes stowarzyszenia, Marią Sulkowską dzień w dzień własnymi rękoma pracuje nad remontem siedziby stowarzyszenia.

reklama

Materiały, które Przystań zebrała przez ostatnie kilka lat, zaczynają się kończyć, a są niezbędne do dalszej rozbudowy tego niezwykłego miejsca. Opiekunowie Międzypokoleniowego Klubu Kultury zwracają się więc do naszych czytelników. Czasami nie wiemy, że mamy w domu, w piwnicy jakiś materiał, którego już nie potrzebujemy, a który może okazać się niezbędny dla dalszych prac nad siedzibą stowarzyszenia. Sulkowscy obecnie skupiają się na tworzeniu niezbędnej garderoby – planują także stworzyć m.in. studio nagrań. Wszystkie prace wymagają dużych nakładów, zarówno finansowych jak i „siłowych”, więc będą trwać jeszcze na pewno kilka lat. Siedziba Przystani od początku tworzona jest własną pracą ludzi, którzy po prostu kochają to miejsce!

Jakich materiałów potrzebuje Przystań?
Do remontu może przydać się przykładowo farba, pianki, wkręty oraz gipsy. Najlepiej skontaktować się z założycielami Stowarzyszenia Przystań (kontakt podajemy poniżej) i zapytać, czego konkretnie potrzeba do dalszych prac. Przeszukajmy nasze piwnice, garaże – może akurat znajdziemy coś pozornie zbędnego, a tak naprawdę jakże przydatnego!

Warto wspomóc siedzibę Stowarzyszenia Przystań, która nieustannie w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju kulturalnego naszego miasta. Niezliczona ilość różnorodnych warsztatów, koncertów, wydarzeń kulturalnych... a wszystko robione z sercem i profesjonalizmem, czego wyrazem jest przykładowo fakt, że Przystań posada własne nagłośnienie świetnej jakości, użyte wielokrotnie przy różnych festiwalach, konkursach czy próbach. Młodzi, utalentowani ludzie z naszego powiatu zawsze wracają do Międzypokoleniowego Klubu Kultury, w którym mogą realizować swoje pasje i przełamywać kolejne bariery. „To wspaniałe miejsce pełne ambitnych, ciekawych życia ludzi, którzy wspierają się wzajemnie i udowadniają ci, że potrafisz. Uwielbiam atmosferę, która tam panuje. Jestem pełna podziwu dla Państwa Sulkowskich, którzy od tylu lat dbają o to magiczne miejsce w naszym Turku, ciągle je rozwijają i mają nieskończoną liczbę pomysłów” – mówi Aleksandra Winiarska, pasjonatka śpiewu, która chętnie co roku bierze udział w warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie kończących się wyjątkowym wydarzeniem na scenie.

reklama

Założyciele stowarzyszenia są w trakcie realizowania konkretnych inicjatyw oraz planowania następnych. Nie bądźmy obojętni na apel o wsparcie remontu - mury Międzypokoleniowego Klubu Kultury jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczą, będąc powodem do dumy dla naszego miasta!

Kontakt ze Stowarzyszeniem Przystań:
Nr tel.: 602 396 399
E-mail: biuro@sule.pl
http://www.przystan.turek.pl
http://facebook.com/Stowarzyszenie-Przystań-306027652756455/

Dla porównania odsyłamy do filmu przedstawiającego jak na początku wyglądała siedziba stowarzyszenia na ul. Browarnej (zdjęcia poniżej ukazują zaś najświeższe zmiany):

https://www.youtube.com/watch?v=SOShuQM4nMc

Podobne artykuły

Akcja poboru krwi w Ambro: oddali 34 litry...

Akcja poboru krwi w Ambro: oddali 34 litry cennego...

18 wrz.
Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty...

Już dziś akcja poboru krwi dla Agaty Pilarskiej. Nie...

15 wrz.
Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się...

Agata potrzebuje naszej pomocy - podzielmy się krwią!

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama