sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kolejny pobór krwi klubu SHDK Górnik. Zebrano 15 litrów bezcennego płynu

Kolejny pobór krwi klubu SHDK Górnik. Zebrano 15 litrów bezcennego płynu
 

W zeszłą sobotę tj. 13 czerwca br. w ramach Światowego Dnia Krwiodawstwa przeprowadzono pobór krwi zorganizowany przez klub SHDK Górnik. Do akcji zgłosiło się 40 osób, z czego zakwalifikowało się 33 dawców. Udało się zebrać blisko 15 litrów tego bezcennego płynu.

Akcja poboru krwi trwała cztery godziny od 10.00 do 14.00 a całość przeprowadzono w Hostelu Barbórka na ul. Legionów Polskich 9. Akcja odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Turku i Biblioteki Powiatowej. Wśród osób które tego dnia oddały krew był m.in. starosta turecki Dariusz Kałużny oraz dyrektor PSSE w Turku Katarzyna Wysocka. Każdy z dawców oddał 450 mil krwi. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i oddali tego dnia krew.

reklama

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja aktywnie działającego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Górnik. Od kiedy zamknięto turkowski oddział krwiodawstwa, honorowi dawcy często na własną rękę organizują akcję poboru tego cennego płynu. Klub SHDK Górnik organizuje po kilka poborów krwi w ciągu roku. Obsługę sobotniego poboru krwi zapewniło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama