czwartek 26 listopada 2020

Leona, Leonarda, Lesławy

reklama

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej i Niepodległości zakończona. Poprawiono bezpieczeństwo i komfort.

Wideo: Przebudowa  Uniejowskiej i Niepodległości zakończona. Poprawiono bezpieczeństwo i komfort. - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

W piątek 31 lipca 2020 r. w południe oddano do użytku remontowane od kilku miesięcy ulice Uniejowską i Niepodległości wchodzące w skład Drogi Krajowej nr. 72 przechodzącej przez nasze miasto. W ramach prac przebudowano także dwa skrzyżowania, które dotychczas były zmorą dla kierowców. Oficjalne oddanie wyremontowanych ulic odbyło się w obecności Posła Ryszarda Bartosika, Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego oraz przedstawicieli GDDKiA.

Utrudnienia wynikające z dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości znane są wszystkim lokalnym kierowcom a także skrzyżowanie Armii Krajowej z Uniejowskiej to pięta achillesowa turkowskich ciągów komunikacyjnych. Ale te trudności to już historia. W dniu dzisiejszym uruchomiono przebudowane ulice a wraz z nimi rozwiązania, które z pewnością poprawią przejezdność przez te newralgiczne skrzyżowania. Przy Szkole Muzycznej zmieniono dotychczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo a skrzyżowanie ulic Uniejowskiej z Armii Krajowej i ulicą Nową wzbogaciło się o sygnalizację świetlną. To nie wszystko, oprócz wspomnianych udogodnień oraz poszerzenia jezdni poprawiono bezpieczeństwo oraz wyznaczono trasy rowerowe.

reklama

Całkowity koszt przebudowy kosztował blisko 11 mln zł został pokryty w całości przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Podobne artykuły

Nowe skrzyżowanie Uniejowskiej z Armii Krajowej...

Nowe skrzyżowanie Uniejowskiej z Armii Krajowej...

2 paźd.
W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

2 wrz.
Wideo: Śmiertelny wypadek pod Tuliszkowem....

Wideo: Śmiertelny wypadek pod Tuliszkowem. Jedna...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama