piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie
 

Podobnie jak w poprzednim roku, także i w tym, "Sztuka na Ulicy" Organizowana przez Miejski Dom Kultury w Turku połączona została z Narodowym Czytaniem. W bogatym programie imprezy przygotowano wiele atrakcji, także każdy znalazł coś dla siebie.

W tegorocznej "Sztuce na Ulicy", która odbyła się w niedzielę 13 września, uczestniczyło wielu turowian. A to za sprawą słonecznej pogody i bogatego programu, jaki przygotowali pracownicy domu kultury. W rynku i na Kaliskiej wystawiono nie tylko stoiska prezentujące działalność oraz dorobek artystyczny miejskich instytucji, jak MDK, muzeum, czy biblioteka, ale też Marioli Jankowskiej i Lecha Lamenta, czy Zofii Kolendy z grupą seniorek. Były także wystawy fotografii Zbigniewa Marzuchowskiego oraz domu kultury prezentującą archiwalne zdjęcia z Przeglądu Kapel Rockowych Rock and Tur. Z kolei Michał i Anna Kocikowie z firmy Kredka prezentowali książki detektywistyczne,

reklama

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Animacje Neli Kornelii Rychlik oraz firma Husar Pawła Wierzbickiego przygotowali wiele gier i i zabaw dla maluchów, od malowania buziek począwszy, na bańkach mydlanych kończąc. Był też ogromny dmuchany zamek. Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Konkurs Rysunkowy, do którego nagrody ufundowało Miasto Turek. Jednak centralnym miejscem imprezy była scena. Na niej swoje talenty wokalne prezentowali turowianie ze Studia Piosenki Pawła Grabary działającego przy domu kultury oraz podopieczni Anety Janiak ze szkoły Podstawowej nr 5. Na scenie odbyło się także coroczne Narodowe Czytanie. W tym roku wybrano „Balladynę”. Dzieło Juliusza Słowackiego czytali przedstawiciele samorządu miejskiego, oświaty oraz turkowskich instytucji i organizacji.

Organizatorem „Sztuki na Ulicy” był Miejski Dom Kultury w Turku, współorganizatorami Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Miasta Turek im. Józefa Mehoffera, partnerami Ochotniczy Hufiec Pracy i Restauracja Koloseum.

fot. UM Turek

Podobne artykuły

Biblioteka zakończyła projekt

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka...

1 st.
Bezpłatny dostęp do Legimi dla czytelników...

Bezpłatny dostęp do Legimi dla czytelników...

21-12-2020
Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

19-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama