poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę
 

Pamiętając, że społeczność naszej szkoły to jedna rodzina - uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku stawili się licznie we wtorek 15 września, aby oddać krew koleżance i koledze, którzy przebywają na oddziale onkologicznym w Łodzi.

Do akcji zorganizowanej przez klub Honorowych Dawców Krwi działający przy ZST zgłosiło się 106 osób, z których zakwalifikowało się 56 dawców. Chęć pomocy i podzielenia się darem życia - krwią zmobilizowała także uczniów, którzy po raz pierwszy chcieli oddać krew. Niestety wstępne badania wykluczyły osoby niespełniające wymogów medycznych. Udało się zebrać ponad 25 litrów krwi.

reklama

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że ten gest otwartych serc przyczyni się do powrotu do zdrowia członków szkolnej rodziny.

Podobne artykuły

Wyśmienity początek roku w Klubie SHDK RP...

Wyśmienity początek roku w Klubie SHDK RP Górnik....

15 st.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

9 st.
Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w...

Kolejne inwestycje w powiatowych szkołach w ramach...

21-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama