niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Muzeum zaprasza na drugą część wystawy "Turek wczoraj i dziś"

Muzeum zaprasza na drugą część wystawy
 

Wystawa Turek wczoraj i dziś jest kontynuacją prezentowanej w 2015 r. wystawy o tym samym tytule. Ekspozycja prezentuje ponad 200 fotografii miasta Turku z różnych okresów: przedwojennego, II wojny światowej, lat 60., 70. i 90. ubiegłego wieku oraz ich współczesnych odpowiedników.

Fotografie w większości pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Turku, a także z kolekcji prywatnych. Celem wystawy jest ukazanie zmian zachodzących w mieście wraz z upływającym czasem. Dawne ujęcia zostały wykonane w możliwie podobny sposób, aby jeszcze dokładniej uzmysłowić odbiorcy proces zachodzących zmian – głównie architektonicznych. Wystawa zwraca także uwagę na nazwy ulic, które w poszczególnych okresach historycznych nosiły różne nazwy. Ponadto pojawia się kilka nazwisk rodzin, które miały istotny wpływ na rozwój tego miasta.

reklama

Kolejnym elementem są filmy archiwalne takie jak: obchody 1 Maja z lat 70. oraz film wyprodukowany  przez KWB Adamów  z lat 60., który posiada swój współczesny odpowiednik. Po około 60 latach przemierzamy te same ulice: 3 Maja, Kączkowskiego, Żeromskiego, Kaliską, Mickiewicza oraz Plac Wojska Polskiego...

Oddając w Państwa ręce wystawę Turek wczoraj i dziś, wyrażamy nadzieję, iż będzie ona sentymentalną podróżą w czasie, przywołującą miłe wspomnienia z przeszłości. Zapraszamy od 1 października do 31 grudnia 2020 roku!

materiał prasowy nadesłany

Muzeum zaprasza na drugą część wystawy

Podobne artykuły

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

16 paźd.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na historycznym...

15 paźd.
Muzeum w Turku nagrodzone za Archiwum Igły

Muzeum w Turku nagrodzone za Archiwum Igły

5 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama