piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza osoby dorosłe do zapisywania się na warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą Decupage. Zajęcia są bezpłatne i odbędą się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy na zgłoszenia, których dokonać można osobiście lub drogą telefoniczną (632785134) czekają do 30 października.

Technika decoupage jest prostą techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu serwetek, papierów decoupage bądź papierów ryżowych na powierzchnie drewniane, metalowe oraz szkło. Nie jest to nowy trend, aczkolwiek dopiero od niedawna zyskuje on na popularności. Z racji na najczęstsze wykorzystywanie w niej zdobniczych chustek, zwana jest również techniką serwetkową. Sztuka zdobienia tą metodą jest niezwykle prosta, co z pewnością przyczyniło się do jej popularyzacji. Jest także jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rękodzielnictwa.

reklama

Podczas warsztatów „Bookcrossingowe love” uczestnicy pod okiem profesjonalnego instruktora nauczą się krok po krok, jak wykonywać zdobienia opisywaną techniką. W ramach zajęć stworzone zostaną skrzynie z przeznaczeniem na bookcrossing, które następnie zostaną przekazane do turkowskich przedszkoli.

Warsztaty odbywać będą się w niewielkich grupach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zainteresowane osoby mogą zapisywać się osobiście w Wypożyczalni Multimedialnej bądź telefonicznie pod numerem tel 632785134.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

Podobne artykuły

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama