piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedszkole nr 8 obchodzi Światowy Dzień Ziemi

Przedszkole nr 8 obchodzi Światowy Dzień Ziemi
 

W czwartek, 22 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” i miał przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko i zmobilizować świat do podjęcia znaczących działań w celu dokonania pozytywnych zmian.

Podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z „ósemki” w różnorodny sposób zaangażowały się w obchody tego święta. Mali aktorzy z kółka teatralnego przygotowali przedstawienie pt „Kłótnia pór roku”. Utwór, którego motto brzmi „Ziemia naszym wspólnym dobrem” poprzedzony wielotygodniową pracą okazał się doskonałą ilustracją tego, co powinniśmy robić, by jeszcze długo można się było cieszyć tym co daje nasza planeta. Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń to nasze wspólne dobro w związku z tym musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Promując proekologiczne postawy wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę dzieci bardzo chętnie utożsamiały się z odgrywanymi postaciami dając dobry przykład, jak znaleźć swój sposób na ochronę środowiska.

reklama

Doceniamy małych aktorów za zaangażowanie i wspaniały występ uświadamiający wszystkim , że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je innym, następnym pokoleniom. Dlatego w Przedszkolu nr 8 wychowując w duchu ekologii pozwala się dzieciom zrozumieć, jak wspaniały i złożony jest świat.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr...

17 maj.
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II...

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II etap...

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama